Ako sme ťa už pred pár dňami informovali, Microsoft dnes začína distribuovať skrz aktualizáciu svoj vynovený prehliadač Edge postavený na Chromium jadre. Aktualizácia prebehne automaticky, no pre používateľov, ktorí by chceli zostať pri starom prehliadači, spoločnosť vydala špeciálny nástroj.

Ako informuje portál TheNextWeb, už oddnes môžeš očakávať aktualizáciu prehliadača Edge od spoločnosti Microsoft. Stále sa však nájdu niektoré firmy či dokonca jedinci, ktorí by radšej zostali pri starej verzii prehliadača. Práve pre nich vydáva Microsoft nástroj Blocker Toolkit.

Blocker Toolkit v podstate robí to isté, čo ide upraviť aj manuálne cez editor registrov. Návod na môžeš nájsť na stránkach askvg. Ako sme však už spomínali v predchádzajúcom článku, práca s registrami je pre neskúsených používateľov pomerne nebezpečná, no pomocou nového nástroja nemôže nič pokaziť ani úplný lajk. Jedná sa tak o bezpečnú a navyše oficiálnu cestu, ako si ponechať starý prehliadač Microsoft Edge.

Microsoft

Blocker Toolkit po jeho otvorení spustí jednoduchý skript, ktorý v registroch vytvorí premennú DoNotUpdateToEdgeWithChromium s nastavenou hodnotou 1, čo znamená, že zabráni automatickej aktualizácii prehliadača Edge.

Iba podotýkame, že automatickú aktualizáciu môžu dostať používatelia, ktorí majú vo svojich počítačoch nainštalovaný Windows 10 Home alebo Windows 10 Pro s verziou 1803 a novšou. Po aktualizácii by sa do novej verzie prehliadača mali preniesť aj všetky uložené údaje zo starého Edge, neprídeš tak o históriu prehliadania, záložky či uložené heslá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom