Microsoft už dlhú dobu pracuje na svojom vylepšenom prehliadači Edge, ktorý teraz vystriedal originálny EdgeHTML za Chromium Blink. Spoločnosť doň začala pridávať aj funkcie, ktoré boli v pôvodnej verzii prehliadača, no navyše ho vylepšila o skvelú funkciu. Vďaka novej možnosti sa dokáže Microsoft Edge maskovať na webe za iný prehliadač, aby vyťažil maximum z renderovania stránky a prehrávania videí. 

Microsoft od základov prebudoval svoj internetový prehliadač Edge, ktorý s novým základom dostal aj veľmi užitočnú vlastnosť. Pri návšteve webu dokáže ovplyvniť kvalitu zobrazenia stránky a stream videa tým, že sa vydáva za iný prehliadač, prezradil Bleeping Computer. Pokiaľ je teda web viac optimalizovaný pre Google Chrome, bude sa Edge tváriť ako jeho konkurent, aby poskytol čo najlepší používateľský zážitok.

Edge dokáže oklamať navštevované weby

Táto „premena“ je možná vďaka zmene agentov v Microsoft Edge, ktorí sú pri návšteve odosielané na web a ten tak zistí, o aký prehliadač sa jedná. Tomu prispôsobí aj svoje zobrazenie a ďalšie možnosti.

Dynamická úprava kvality renderovania a prehrávania videí pomocou tejto funkcie umožňuje prehliadaču od Microsoftu vyťažiť z každej stránky maximum. Pri štarte sa Edge pripojí k adrese config.edge.skype.com a stiahne balík JSON pre prehliadač, informuje Bleeping Computer.

Nenechaj si ujsť
Otestovali sme nový Microsoft Edge: Nábeh na jeden z najlepších prehliadačov?

Servery Microsoftu následne odpovedajú JSON konfiguračným súborom, ktorý obsahuje niekoľko nastavení. Tie budú využívané dovtedy, pokým bude Edge otvorený. Súbor tiež obsahuje špecifickú časť EdgeDomainActions a práve tá je zodpovedná za to, že sa prehliadač má vydávať za iný, ak navštívi vybraný web optimalizovaný pre iný prehliadač, informuje betanews. Pre rôzne stránky využíva Edge rôznych agentov. Microsoft sa oficiálne k tejto funkcii zatiaľ nevyjadril.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom