banner-mi-notebook-air-12Skalní fanúšikovia Apple už dlho čakali na predstavenie tohtoročného MacBooku. To sa im prednedávnom aj splnilo. Americký gigant predstavil vylepšený model svojho úspešného zariadenia, ktorý sa nesie v duchu veľkých zmien. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

K tým najviac viditeľným zmenám patrí najmä dotykový OLED displej, ktorý dopĺňa klasickú klávesnicu a prináša nespočetné množstvo možností. Ďalšou novinkou je, bohužiaľ, aj absencia klasického USB portu. Zdá sa, že Apple začína rozbiehať biznis s adaptérmi k svojim zariadeniam. Napríklad, iPhone 7 sa k najnovším MacBookom Pro pripojí len za pomoci adaptéra. Komentárov ohľadom kompromisov v konštrukcii, vybavení a cene bolo skutočne veľmi veľa. Pri predstavení sme ostali mierne zaskočení aj kapacitou operačnej pamäte RAM, ktorá je obmedzená na veľkosť 16 GB. Vzhľadom k cenovke tak mnohí očakávali ešte o niečo väčšiu kapacitu. Apple nám však teraz vysvetlil, že obmedzenie má svoje odôvodnenie. Ide najmä o šetrenie batérie a pri prípadnom zväčšení by sa rapídne znížila výdrž. Phil Schiller, predstaviteľ spoločnosti, sa v odpovedi na otázku vyjadril takto:

Otázka:

Možnosť, že nový MacBook nebude mať k dispozícii 32 GB RAM mnohých zaskočila a spôsobila mierne obavy. Vyrieši podstatne rýchlejší SSD disk tento problém? Znamená to, že rýchlosť 16 GB RAM modulu je dostatočná nato, aby 32 GB kapacita nebola významným zlepšením?

Phil Schiller:

Ďakujem Vám za email. Je to dobrá otázka. Vložiť do MacBooku viac ako 16 GB RAM by vyžadovalo viac energie a nebolo by to pre zariadenie dostatočne efektívne. Dúfam, že si vyskúšate MacBook Pro novej generácie, nakoľko sa jedná o naozaj úžasné zariadenie.

apple-macbook-pro-2

Takáto odpoveď priamo „zhora“ tak zavrhuje možnosť inovácie, ktorá je pre nový MacBook Pro nepotrebná. Avšak, Schiller na časť otázky neodpovedal. Je tak možné, že vyššia rýchlosť SSD disku má v skutočnosti za následok absenciu zväčšenej kapacity RAM pamäte. No aj napriek nižšej veľkosti sa Schiller v odpovedi skôr sústredil na výdrž batérie, pretože sme zvyknutí, že túto vlastnosť uprednostňuje gigant pred inými výhodami.

TIP: Apple predstavil nový Macbook Pro

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
12%
Páči sa mi to
24%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
60%
Neznášam to
4%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]