Fiasko s prvou verziou skladacieho smartfónu Galaxy Fold od Samsungu donútilo spoločnosť až k odloženiu predaja, ktoré sa drvivej väčšine recenzentov začalo kaziť pri bežnom používaní. Teraz by už so smartfónom malo byť všetko v poriadku, no Samsung aj tak žiada používateľov, aby s telefónom zaobchádzali opatrne, píše Engadget.

Samozrejme, každý smarttón je kus techniky a treba s ním narábať s istou dávkou opatrnosti. To znamená, že by si ho nemal len tak hádzať na stôl a bolo by dobré, ak by si si naň nesadal a hlavne, aby ti nevypadol z ruky. Galaxy Fold však bol pri jeho prvom predstavení natoľko náchylný na poškodenie, že skladací displej sa poškodil už pri úplne bežnom zaobchádzaní.

Teraz by však malo byť všetko v poriadku a Samsung prichádza s „opraveným“ Galaxy Fold, ktorý vyššie spomínanými chybami už netrpí. Veľmi paradoxné je však to, že vyzýva používateľov, aby boli pri zaobchádzaní so smartfónom veľmi opatrní. Samsung dokonca pre tento prípad vydal aj špeciálne inštruktážne video, v ktorom ukazuje, ako by sa s telefónom malo správne zaobchádzať.

Ako píše portál GSMarena, vo videu sa nachádzajú informácie, že Galaxy Fold už má na sebe ochrannú fóliu a nie je potrebné pridávať ďalšiu. Niekoľko recenzentov totiž odstránilo originálnu ochrannú vrstvu, čo prispelo k poškodeniu displejov. Nabádajú tiež používateľov, aby používali „jemný dotyk“ na ovládanie smartfónu. Vskutku zvláštna požiadavka. Galaxy Fold sa už predáva v Južnej Kórei a na vybraných európskych trhoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom