V dnešnej dobe platí jedna zásada, že všetko chceme dosiahnuť čo najrýchlejšie. Mobilné bankovníctvo a celkovo financie prešli za posledné mesiace nemalým nárastom kvality a v dnešnej dobe vieš vykonať hocijakú transakciu doslova v priebehu niekoľkých sekúnd.

Na vylepšovanie je však stále dostatok miesta, a tak sa Tatra Banka rozhodla, že, už aj tak veľmi obľúbené Tatra Banka VIAMO (celkovo 110 000 klientov), inovuje. Znakom toho, že táto služba je čoraz populárnejšia, je taktiež medziročný nárast priemernej sumy za platbu až o 37 %!

A výsledok novej aplikácie? Blesková rýchlosť, moderný dizajn a praktické funkcie. Ak ešte nemáš nainštalované VIAMO vo svojom smartfóne, robíš skutočne veľkú chybu. Asi ťa veľmi nebaví neustále zadávanie čísiel účtov, keď chcú kamaráti poslať len pár eur za včerajšie pivo, no nie? Teraz už ale späť k novinkám. Postupne si ich rozdelíme do bodov, ktoré ťa presvedčia, že posielanie peňazí cez VIAMO je budúcnosť.  

1. Vyber si 5 kamarátov, ktorí ti dlžia peniaze a už nikdy na to nezabudnú

Každý z nás má kamarátov, ktorí neustále zabúdajú na dlžoby zo sobotných večerov. V novej appke VIAMO si však môžeš vybrať naraz až 5 príjemcov, ktorým okamžite pošleš pripomienku na platbu za obed či drinky v bare s rovnakou čiastkou.

V spodnom menu navyše vždy nájdeš 5 najčastejších príjemcov. A keď im v budúcnosti budeš chcieť poslať peniaze, platba sa automaticky predvyplní. Extrémne návyková fičúrka, čo povieš? Nemusíš si robiť starosti ani o denný limit, a tak môžeš vyrovnávať účty maximálne do výšky 500 €.

2. Dizajn, ktorý ťa zaujme 

Žiadna aplikácia v roku 2017 nedosiahla úspech, ak nemala pevnú pôdu pod nohami v podobe pútavého dizajnu. Vývojári sa tak v tomto prípade držali jasného konceptu prvkov, ktoré sa osvedčili už pri primárnej aplikácii Tatra Banky. Inováciou teda prešlo hlavne grafické spracovanie platobnej obrazovky a zapracovalo sa najmä na lepšej prehľadnosti, ktorá je pri množstve minoritných transakcií vo VIAMO skutočne alfou a omegou k spokojnému zákazníkovi.

V spodnej časti obrazovky máš taktiež k dispozícii rýchle skratky k funkciám. Rovnako príjemnou novinkou je widget so zoznanom najčastejších príjemcov s odkazom na platbu, ktorý si vieš pridať na plochu. Celkovo je tak aplikácia v elegantom čiernom prevedení, ktoré do bodky spĺňa všetky moderné štandardy, aby si ju mohli používatelia užiť na akomkoľvek zariadení. Ak máš navyše smartfón s AMOLED displejom, čierna farba výrazne šetrí batériu, keďže čierne pixely zobrazuje pri takmer nulovej spotrebe energie. 

zdroj fotografií: Tatra Banka

3. Účty rozdelíš ľavou zadnou

Ako obrazovka pripomienok, tak aj obrazovka samotnej platby obsahuje po novom vstavanú kalkulačku, ktorá to opäť len a len uľahčuje pri vyrovnávaní dlhov s kamarátmi. Využiješ ju totiž automaticky okamžite, keď si potrebujete rozdeliť napríklad účet z baru. Navyše sa ti vypočítaná suma vždy doplní už priamo do platby.

4. Jednoduchšie vyhľadávanie v pohyboch 

Ako sme už spomínali vyššie, mať 100 % prehľad o svojich financiách je naozaj podstatné. Nové spôsoby vyhľadávania podľa prijatej platby, odoslanej platby, pripomienky alebo podľa údajov uvedených v zozname transakcií (suma, príjemca, popis) ti teda prinesú maximálny komfort pri používaní. Nevieš, či ti kamarát poslal za včerajší obed? Žiadny problém. Všetko si vieš vyhľadať a vyselektovať.

Nová aplikácia Tatra Banka VIAMO skutočne posúva posielanie peňazí na novú úroveň, ktorá je hlavne poriadne rýchla. Sťahovať ju môžeš už teraz v App Store a Obchode Play, pričom podporuje operačné systémy Android 4.1+ a iOS  9+. No tak čo? Posunul si svoje mobilné bankovníctvo na novú úroveň? Daj nám vedieť v komentároch, čo si o novej apke VIAMO myslíš ty.

Sťahuj aplikáciu tu!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom