Populárny výrobca elektromobilov nezaháľa ani v tomto roku. V pondelok 30.1.2017 otvoril v južnej Kalifornii v blízkosti mesta Los Angeles najväčšie úložisko svojich batérii na svete.

Celý komplex sa nachádza v púštnej oblasti Mira Loma necelých 100 km južne od Los Angeles. Tesla pri projekte s názvom Powerpack spojila svoje sily s miestnym dodávateľom elektriny, ktorý ju pri tejto revolučnej prevádzke plne podporí. Podľa technologického riaditeľa bolo úložisko chýbajúcim miestom v skladačke tovární, ktoré spoločnosť Tesla stavala. Vďaka tejto technológii bude možné energie dodávať takmer bezprostredne a pri dobíjaní používať obnoviteľné zdroje energie.

zdroj fotografie: Business Insider

O projekte sa hovorilo už od jesene 2016, no gigant musel svoju pozornosť presunúť inam. Relatívne malé rozmery dokážu vyrobiť a uskladniť enormné množstvá energie. Počas dňa čerpá Powerpack energiu zo slnečného žiarenia, ak to nie je možné, prichádza na rad energia z rozvodnej siete. Jedna jednotka Powerpacku obsahuje 16 000 lítium-ionových batérií. Každý Powerpack naviac dokáže generovať energiu na úrovni až 210 kWh.

Technologický riaditeľ spoločnosti Tesla, JB Straubel

zdroj fotografie: Electrek

Pri výrobe úložiska šlo výhradne o Americkú záležitosť. Straubel nezabudol poznamenať, že každý jej kus bol vyrobený v Amerike pracovníkmi samotnej spoločnosti Tesla v zbrusu novej Nevadskej Gigafactory.

Energetická sieť v Mira Loma môže vyrobiť porovnateľné množstvo energie ako niekoľko stoviek árov tradičných solárnych panelov.

Nenechaj si ujsť
TIP: Tech News: Obrovská továreň Gigafactory oficiálne spúšťa výrobu batérií!

Pošli nám TIP na článokTech