Ming-Chi Kuo, známy analytik Apple produktov, poskytol informácie o iPhonoch, ktoré majú byť predstavené v roku 2020. Majú mať OLED displeje a 5G pripojenie. O téme píše 9to5Mac.

Známy analytik produktov Applu, Ming-Chi Kuo, poskytol zaujímavé informácie o iPhonoch, ktoré majú byť predstavené budúci rok. Kuo hovorí, že všetky tri nové modely budú obsahovať OLED displeje, ktoré prídu v 6,7, 5,4 a 6,1-palcových veľkostiach. Apple sa údajne taktiež pripravuje na spustenie prvých iPhonov s podporou 5G, píše 9to5Mac.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot/EverythingApplePro/YouTube

6,1-palcový model je pravdepodobne nástupcom iPhone XR a bude podporovať iba 4G, zatiaľ čo druhé dva sú nástupcami iPhone XS a XS Max. Menší 5,4-palcový model sa zdá byť vhodný pre majiteľov súčasného iPhone XS, keďže prechod z 5,8 na 5,4-palcový displej predstavuje výrazné zmenšenie smartfónu pri držaní v ruke. Pre fanúšikov iPhone XS Max znamená nový 6,7-palcový model ešte väčší smartfón ako súčasný model, ktorého displej má uhlopriečku 6,5-palcov.

Nenechaj si ujsť
iPhony čakajú zásadné zmeny: Kritizovaný dizajn môže byť skutočnosťou a ikonický prvok minulosťou

Druhé dva modely majú tiež podporovať 5G pripojenie, ktoré zabezpečí nový čip od Qualcommu. Broadcom a Samsung majú taktiež Applu pomáhať s jeho sprostredkovaním a podľa Kua bude mať americký gigant vlastné riešenie modemov približne o 3 roky, píše CNET.

Zobraziť celú galériu (1)
Screenshot / Youtube / EverythingApplePro

Aj keď sme ešte nevideli tohtoročnú generáciu nových iPhonov, predpokladá sa, že medzi ich hlavné novinky patrí očakávaný trojitý fotoaparát a nový čip A13. Nástupca súčasného iPhone XR by mal taktiež prejsť z klasického na dvojitý fotoaparát. Bude však zaujímavé sledovať ďalší vývoj hlavne v súvislosti s pripravovanou podporou pre 5G pripojenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom