Pomaly ale isto sa blížime k predstaveniu tohtoročných iPhonov, ktoré budú mať premiéru v septembri, no už doteraz sme mali možnosť vidieť viacero konceptov reprezentujúcich ich potencionálnu výbavu, či dizajn. Podľa dostupných informácií vytvoril fyzický koncept očakávaných Apple smartfónov aj známy leakster Benjamin Geskin, informuje Forbes

iPhony pre rok 2019 tak môžu nakoniec prísť s dizajnom, ktorý sa zrejme nebude páčiť každému, a osvojiť si prvok z iPadu Pro. Na sociálnych sieťach sme doteraz videli viacero dizajnových návrhov pre nové iPhony, avšak iba zopár z nich by sa mohlo uchytiť aj v realite.

Nanešťastie sa čoraz viac zdá, že Apple môže zvoliť nie príliš lákavý dizajn, ktorý bude terčom kritiky najmä kvôli zadnému rozloženiu trojice fotoaparátov a stále širokému výrezu. Napriek tomu však zrejme príde aj jedno pozitívum, ktoré odhalil kód nového systému iOS 13.

iPhony prídu s viacerými novinkami. Nie všetky sa však musia páčiť

Podľa návrhov vytvoril reálnu maketu nových iPhonov leakster Ben Geskin, ktorý stavil na koncept s trojitým fotoaparátom v netradičnom uložení. To sa podobá na zostavu štvorice fotoaparátov v Huawei Mate 20 Pro, no v tomto prípade budú objektívy iba 3. Ďalším veľkým problémom sa môže stať aj hrúbka hlavného fotoaparátu, ktorý môže z konštrukcie opäť raz vystupovať viac ako by si používatelia priali.

Nenechaj si ujsť
iPhony v roku 2019 majú jasný cieľ: Týmito špecifikáciami vyrovnajú stav s konkurenciou

Aký dizajn nám však v septembri predstaví Apple zatiaľ nie je známe. Fanúšikov však môže potešiť odhalenie, ktoré prišlo s novým systémom iOS 13. Podľa doterajších informácií portálu Forbes a Cult of Mac sa miesto Lightning portu bude v tohtoročných iPhonoch nachádzať USB-C port.

Zobraziť celú galériu (1)
RAPHAËL MOUTON‏,/APPLE

Tieto správy nepriamo potvrdzuje aj obrazovka recovery módu pre iOS 13, kde sa už nenachádza ikona tohto známeho konektora, ale koncovka USB-C. Nebolo by to poprvýkrát, čo by sa Apple rozhodol pre tento štandard. Podobný krok spravil aj v prípade tabletu iPad Pro a mnohí by zaiste uvítali, ak by sa tak rozhodol aj pri iPhonoch.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom