Dátum predstavenia noviniek Huawei Mate 20/20 Pro z dielne čínskeho giganta sa pomaličky blíži. Už 16. októbra by sme mali spoznať tieto nové vlajkové lode, no už teraz na verejnosť unikli rendery či skóre v populárnom benchmarku AnTuTu.

Populárny leakster Roland Quandt sa postaral o najnovšie rendery očakávanej vlajkovej lode Huawei Mate 20. Na uniknutých renderoch môžeme vidieť naozaj veľmi tenučké rámiky po stranách a Huawei tiež zapracoval na zmenšení brady. Tohtoročný Mate 20 sa bohužiaľ nevyhne stále aktuálnemu trendu výrezov v displeji. Našťastie pôjde o minimálny výrez v tvare kvapky, s ktorým sme sa mohli stretnúť pri modeloch Oppo alebo pripravovanom smartfóne OnePlus 6T.

Huawei Mate 20 ponesie naozaj veľký 6,43-palcový FHD+ displej technológie TFT LCD s rozlíšením 2244 x 1080 pixelov. V spomínanom výreze v tvare kvapky sa bude ukrývať predný fotoaparát a tiež laserový senzor pre účely rozpoznávania tváre. Na zadnej strane môžeme vidieť tri fotoaparáty spolu s LED bleskom usporiadané do štvorcového tvaru. Takéto usporiadanie sme už mohli vidieť na predchádzajúcich únikoch a doposiaľ ho nepoužil žiadny výrobca. Priamo pod fotoaparátmi môžeme vidieť snímač odtlačkov prstov.

Zaujímavý výsledok, ktorý však nemusí byť konečný

Ďalším zaujímavý únik nám ukazuje výsledok populárneho bechmarku AnTuTu, ktorý patrí výkonnejšej verzii Huawei Mate 20 Pro. Skóre je viac než zaujímavé a dosiahlo presne 313 561 bodov. Je však potrebné povedať, že sa jedná o model, ktorý ešte nie je oficiálne na trhu, a preto sa skóre oficiálneho produktu môže líšiť. Spomeňme si napríklad na skóre iPhonu XS Max, ktoré ukázalo závratných 363 525 bodov. Reálne však iPhone XS Max dosahuje v AnTuTu skóre od 305 000 do 320 000.

Nízke ceny nečakaj

O tento závratný výkon sa má postarať nový procesor Kirin 980 vyrobený 7 nm procesom a mal by byť súčasťou oboch verzií smartfónu. Oba prídu v troch variantoch operačnej pamäte RAM, konkrétne s kapacitami 4, 6 a 8 GB. Čo sa vnútorného úložiska týka, zákazník si bude môcť vybrať až zo štyroch variant, a to 64, 128, 256 a 512 GB. Huawei Mate 20 Pro by mal navyše ponúknuť prémiové funkcie ako napríklad 3D rozoznávanie tváre či snímač odtlačkov prstov v displeji. Cena modelu Mate 20 by sa mala štartovať na hranici približne 700 € a pre model Mate 20 Pro na hranici 877 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú