Spoločnosť Tesla pod vedením Elona Muska dosahuje v posledných rokoch mnohé úspechy, pričom jej hlavným zameraním je výroba elektromobilov. Svoju ponuku nestále rozširuje a zákazníci majú o jej elektrické vozidlá veľký záujem. S pribúdajúcim množstvom elektromobilov aj na našich cestách je Tesla nútená rozširovať sieť rýchlych nabíjacích staníc.

Už o pár mesiacov nám odhalí svoj nový, cenovo dostupný Model 3. Od neho sa očakáva, že zaujme širší okruh zákazníkov, a tak počet elektromobilov na cestách rozhodne vzrastie. Rôzne modely z dielne Tesly môžeme už nejaký čas stretávať aj na Slovensku. Aby si mohli majitelia vychutnávať jazdu v týchto elektromobiloch, musia mať batérie dostatočne nabité. Doplniť energiu akumulátorov môžu aj z pohodlia domova, kedy však nabíjanie trvá pomerne dlho.

Tesla Model Xzdroj fotografie: Tesla

Nenechaj si ujsť
Tesle sa práve podarilo zdvojnásobiť životnosť svojich batérií! Niekoľko rokov predtým, ako plánovali

Alternatívnym a omnoho rýchlejším spôsobom je využiť nabíjaciu stanicu Supercharger, ktorá nabije batérie na 80 % už za 40 minút. Takáto stanica sa na Slovensku doteraz nachádzala iba vo Zvolene, no prednedávnom k nej pribudla ďalšia. Nová rýchlonabíjacia stanica vyrástla v Bratislave pri nákupnom centre Aupark.

zdroj fotografie: Tesla

S jej výstavbou sa začalo ešte koncom apríla. Finálne práce boli dokončené iba pred pár dňami a majitelia špičkových Tesiel môžu novú stanicu Supercharger využívať už od včerajšieho dňa. Niektorým sa však nemusí táto lokalita v Bratislave zobraziť na mape nabíjacích staníc, no v takom prípade stačí iba reštartovať palubný počítač. Si spokojný s lokalitou novej rýchlonabíjacej stanice v našom hlavnom meste? Kde by si ešte odporučil vybudovať takúto stanicu? Neváhaj nám napísať do komentárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom