Napriek zvyšovaniu oficiálnych cien čínskych smartfónov sa v e-shopoch stále nájdu ponuky, vďaka ktorým si my, obyvatelia Európy, môžeme niektoré smartfóny kúpiť za menej peňazí ako Číňania. Znie to možno neuveriteľne, no je to tak.

Čínske smartfóny lákajú množstvo ne-čínskych obyvateľov planéty práve kvôli veľmi nízkym cenám v kombinácii so špičkovou výbavou. V mnohých prípadoch môžeme oficiálne čínske ceny týchto zariadení domácim Číňanom len závidieť, no tentokrát sa karta obracia. Vďaka hneď dvom zľavám sa cena Xiaomi Mi5 v 64 GB verzii zastavila na hodnote o viac ako 50 € nižšej ako je jeho oficiálna čínska cena. Xiaomi svoju populárnu Mi5-ku aktuálne predáva za 1799 čínskych juanov, čo v prepočte robí necelých 245 €. Na Banggood.com si však tento smartfón môžeš aj ty kúpiť za doteraz nevídanú cenu, 193 €! Túto cenu dosiahneš použitím zľavového kupónu MI564GB.

xiaomi mi5zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť Xiaomi Mi5 64 GB za najnižších 193 €
Zľavový kupón MI564GB

Ak by si náhodou na špecifikácie Xiaomi Mi5 zabudol, teraz si ich pripomenieme. Mi5-ka je elegantná vlajková loď, ktorej konštrukciu tvorí prevažne sklo. To bolo okrem prednej strany použité aj na tej zadnej, ktorá sa pýši ladným 3D zahnutím. Dvojicu sklených panelov drží po kope kovový rám, ktorý sa tiahne po obvode celej konštrukcie. Pýchou prednej strany je kvalitný 5,15″ FullHD displej, ktorý využíva IPS technológiu s verným podaním farieb. Pod displejom si miesto našlo HW tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov a dvojica kapacitných tlačidiel.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi5: Prichádza nový kráľ čínskych smartfónov!

xiaomi mi5zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Nielen dizajn, ale aj výkon je obrovským ťahákom smartfónu Xiaomi Mi5. V jeho vnútri sa totižto nachádza najpopulárnejší procesor minulého roka, Qualcomm Snapdragon 820. Keďže ide o 64 GB variant, jeho výkon je ešte vyšší ako v prípade základnej 32 GB verzie. Rýchlejšia je aj 3 GB RAM pamäť, ktorá funguje na vyššej pracovnej frekvencii. Vnútorná pamäť je postavená na UFS 2.0 čipe, ktorý by sme mohli prirovnať aj k SSD diskom pre počítače.

Xiaomi Mi5zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Svojimi kvalitami nesklame ani zadný 16 MPx Sony IMX298 snímač, ktorý sa chváli 4-osobou optickou stabilizáciou obrazu, rýchlym PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Svojky „nacvakáš“ 4 Ultrapixelovým predným fotoaparátom. Aj keď je Xiaomi Mi5 napájané priemernou 3000 mAh batériou, Xiaomi výbornou optimalizáciou systému MIUI 8 dosiahlo dvojdňovej výdrže. Výhodou tohto smartfónu je aj rýchle nabíjanie, DualSIM, NFC či reverzibilný USB Type-C konektor. V prípade zastávky balíka na colnici ťa colné poplatky vyjdú na približne 39 €.

Kupón aplikuješ v košíku na pravej strane:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP