Tých, ktorých nebaví natívne prostredie operačného systému Android od výrobcu smartfónu, môžu si ho vymeniť za alternatívny launcher, ktorý splní ich požiadavky. Medzi tie najobľúbenejšie pritom už dlhý čas patrí aj tento titul, ktorý dostal niekoľko nových vylepšení. Nova Launcher 6.0 prichádza s upravenými animáciami, vylepšuje aj privolávanie Google Asistenta, no kvôli beta testovaniu nemusí ísť všetko úplne hladko.

Vo svete alternatívnych Android launcherov prerazil tento titul už poriadne dávno a vývojári doň stále prinášajú nové vylepšenia. Najnovšia beta verzia so sebou síce neprináša zásadné zmeny, no ponúka novinky, ktoré ocenia mnohí fanúšikovia tohto launchera. Tí si taktiež odteraz môžu vychutnať spúšťanie Google Asistenta priamo z vyhľadávacej lišty na domovskej obrazovke. Táto funkcia nie je aktivovaná automaticky a používateľ si ju tak musí vyhľadať v nastaveniach.

Obľúbený launcher dostal skvelé novinky

V nastavení vyhľadávania má teraz Nova Launcher dve funkcie, pričom „Classic“ ostáva plniť doterajšiu možnosť vyhľadávania a „Asisstant“ ponúkne otváranie Google Asistenta. Vývojári však nemohli využiť otváranie ako u nových Pixelov 3, kedy stačí stlačiť boky smartfónu a digitálny asistent príde na pomoc. Týmto riešením tak čo najviac uľahčili používateľom privolávanie Google Asistenta. Prístup k novým zmenám pritom získa každý používateľ, a to aj bez platenej „Prime“ verzie.

Nenechaj si ujsť
Najlepšie závodné hry pre tvoj smartfón

Zadarmo tak prichádzajú aj nové animácie launcheru, ktoré sa viac približujú tým v novom Androide 9.0 Pie. Nejde o výraznú zmenu, ktorú si hneď na prvý pohľad všimne každý, no je skvelé vidieť, že sa vývojári prispôsobujú novým možnostiam posledného Androidu. Nová Launcher 6.0 vo verzii beta 5 je pritom dostupný na stiahnutie na tomto odkaze. Netreba však zabúdať, že v testovacej verzii sa môže vyskytnúť zopár nedostatkov, ktoré ale budú v oficiálnej aplikácii napravené.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom