Nie zriedka to býva tak, že sa pri kúpe novo predstaveného smartfónu oplatí trochu počkať, než sa vychytajú rôzne muchy, ktoré sa zvyknú z času na čas objaviť.

Je to už niekoľko dní, odkedy sa do rúk prvých používateľov dostal nový Samsung Galaxy Note 9. Doteraz najlepší smartfón od výrobcu však ukazuje, že nie je až tak dokonalým, ako sa na prvý pohľad môže zdať a ako ho prezentuje aj samotný výrobca. Ukázal to napríklad aj známy test odolnosti z kanálu JerryRigEverything.

Sťažnosti od niektorých používateľov

V poslednej dobe sa však čoraz viac používateľov sťažuje na ľahký únik svetla na ľavej strane zariadenia. Nachádzať sa to má v oblasti, kde displej strieda kovový rám. Podobný problém pritom uviedli aj niektorí používatelia Galaxy Note 8 a Galaxy S9. Spoločnosť Samsung sa týmto problémom intenzívne zaoberá a pripravuje k tomu vyhlásenie. No ako sa zdá, o nejaký závažný problém nejde.

Prečítaj si tiež
Aj majitelia Galaxy Note 9 už majú možnosť zmeniť nastavenie špeciálneho tlačidla telefónu

Podľa všetkého je to len optická ilúzia. Nejedná sa o žiadnu konštrukčnú chybu, prípadne nedoliehanie displeja k rámu telefónu. Optický klam má vznikať v dôsledku zakrivenia displeja a odrazov svetla zvnútra obrazovky. Dôvodom, prečo to niektoré modely majú a niektoré nie, je kvôli spôsobu, akým boli telefóny nafarbené počas výrobného procesu.

Aj keď nejde o oficiálne vyjadrenie výrobcu, ide o najpravdepodobnejšiu možnosť. Stretol si sa s niečím podobným aj na svojom Galaxy S9, Note 8 či Note 9-ke?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú