Titul Cyberpunk 2077 sa stal stredobodom pozornosti už krátko po jeho decembrovom vydaní, no poľské štúdio CD Projekt Red tento vývoj veľmi nepotešil. Hra totiž na konzoly PS4 a Xbox One prišla v katastrofálnom technickom stave, pričom na povrch sa vyplavujú stále nové informácie namierené proti vývojárom. Presne 24. decembra tak bola na štúdio podaná prvá žaloba od investorov, na ktorú nadväzuje nová, no obsahovo rovnaká sťažnosť, upozornil portál IGN.

Až príliš dlho očakávaný a krátko po vydaní mnohými zatracovaný Cyberpunk 2077 vláčia správy a sťažnosti hráčov bahnom už vyše mesiaca. Na povrch sa pritom stále vyplavujú nové informácie, podľa ktorých vývojári dokonca presne vedeli, v akom stave hru vypúšťajú do sveta a že sa na titule reálne pracovalo len pár rokov.

CD Projekt Red verzus investori už znova

K štúdiu CD Projekt Red však nie sú prívetiví ani jeho investori, ktorí už počas Vianoc podali na štúdio prvú hromadnú žalobu, ktorou sa snažia vymáhať náhradu škôd v medziach federálneho zákona USA o cenných papieroch.

Investori totiž aj napriek astronomickým predajom čítajúcim až 13 miliónov kusov, a to aj so zarátaním refundovaných kópií, mohli kvôli dramatickému prepadu akcií spoločnosti prísť o značnú časť svojich investícií kvôli zavádzaniu zo strany CD Projekt Red.

Zobraziť celú galériu (0)
Twitter/Fast & Fabulous

Žalobu však v mene druhej právnickej firmy najnovšie na okresný súd v Kalifornii podala aj ďalšia skupina vývojárov, pričom jej obsah je identický s prvou žalobou z decembra.

Prijal ju už aj samotný CD Projekt Red, ktorý vo vyhlásení uvádza, že rovnako ako u prvej žaloby je pripravený „podniknúť rázne kroky na obhajobu pred týmito obvineniami“. Požadovaná suma, ktorú by investori ako náhradu škôd mohli žiadať, však opäť nie je známa.

Štúdio sa zároveň stalo aj predmetom vyšetrovania poľskej agentúry pre ochranu spotrebiteľov, a to z dôvodu nedostatočnej refundácie nespokojných hráčov. Agentúra má v prípade preukázania nedostatkov právomoc pokutovať CD Projekt Red až do výšky 10 % z jej príjmov z Cyberpunk 2077.

Všetok rozruch a žaloby okolo dlho očakávaného titulu sú však tŕňom v oku najmä pre mnohých sklamaných hráčov, ktorí sa na hru tešili už od jej prvého predstavenia verejnosti v roku 2012. Od prvého teaseru sa však toho ohľadom Cyberpunku zmenilo množstvo vecí, ktoré sme nedávno zhrnuli v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom