Len nedávno sme písali o možnosti iniciovania žaloby voči hernému štúdiu CD Projekt Red, ktoré v prvej polovici decembra vydalo roky očakávaný Cyberpunk 2077. Ako informuje IGN, ťahať hráčov za nos sa nevypláca, keďže smutné predpovede sa naplnili a štúdio naozaj čelí hromadnej žalobe.

Za žalobou stojí advokátska spoločnosť Rosen Law Firm, ktorá sa od CD Projekt Red snaží vymáhať náhradu škody investorov v medziach federálneho zákona o cenných papieroch. Investori totiž aj napriek astronomickým predajom čítajúcim až 13 miliónov kusov stratili množstvo financií (v určitom momente až 29 % hodnoty akcií, píše IGN) v závislosti od zavádzania o kompletnosti hry, najmä teda v jej konzolovej podobe.

Zobraziť celú galériu (1)
CD Projekt Red/Úprava redakcie

Oficiálne stanovisko Rosen Law Firm zároveň uvádza, že Cyberpunk 2077 bol najmä v prvých dňoch od vydania vďaka enormnému počtu chýb regulárne nehrateľnou hrou na Xboxoch a PlayStation konzolách minulej generácie. Vzhľadom na to, že štúdio stav hry do posledného momentu konzolových verzií zatajoval, žaloba je na mieste.

Vyhlásenia o podnikaní, operáciách a prospektoch boli vecne nepravdivé, zavádzajúce alebo vôbec neobsahovali primárne prezentovanú myšlienku. Po vstúpení pravdivého a detailného materiálu na trh, vznikla takmer okamžite investorom škoda,“ definuje žalobu oficiálne stanovisko právnickej spoločnosti.

K pravdepodobnosti úspechu súdneho konania nahráva aj správanie herného štúdia ešte pred samotným vydaním hry.

CD Projekt Red urobil snáď všetko preto, aby súdny proces prehral

CD Projekt Red totiž recenzentom rozdal len počítačové verzie, ktoré boli v porovnaní s konzolovými verziami ako po grafickej, tak aj technickej stránke na podstatne reprezentatívnejšej úrovni.

Aj my sme totiž do našej konzolovej recenzie dostali kópiu hry len niekoľko hodín pred oficiálnym vydaním. Poliaci sa týmto vedome ochránili pred kritikou hráčov, keďže vedeli, v akom katastrofickom stave ich produkt je.

Uvidíme teda, ako sa tvorcom Cyberpunku 2077 v súdnom ťažení pošťastí a či refundácie hráčom oboch konzolových táborov bude pre nich poľahčujúcou okolnosťou. Prípad budeme ďalej sledovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom