Hranie videohier je všeobecne považované za nezdravý spôsob trávenia času. No v nasledujúcom prípade sa vďaka tomu podarilo odhaliť nádor na ruke.

Chris je 28-ročný programátor z austrálskeho Sydney. Je veľkým fanúšikom Nintenda a vlastnil každú konzolu do modelu Wii a keď bola predstavené Nintendo Swich, neváhal ani sekundu a ihneď si ho zadovážil.

Vďaka patrí ovládaču Joy-Con

Keď mu ale prišiel, zistil, že pri hraní Mario Kart cíti v ruke silnú bolesť. Ovládače Joy-Con totiž majú funkciu HD Rumble, čo je citlivejšia forma spätnej väzby, jedinečná pre tento ovládač. Väčšina hier túto funkciu nevyužíva, no v Mario Kart je prítomná pri zbieraní mincí, keď krátko a silno ovládač zavibruje.

Keďže je programátor, tak to pripisoval práci a stresu, pričom dúfal, že do pár dní ho to prejde. Nehovoril o tom s nikým okrem svojej priateľky. Ako sám povedal, ak by ho niekto dokázal v hre poraziť, tak by sa na to vyhovoril. No nakoľko nebol nikdy porazený, s nikým o tom nedebatoval.

Nenechaj si ujsť!
Nintendo Switch je už teraz obrovským lákadlom a budúcnosť vyzerá ešte ružovejšie

No bolesť nezmizla ani po čase a nakoľko sa to dialo len pri tomto ovládači (používa aj ovládač k Xbox), prišlo mu to podozrivé. Po niekoľkých bolestivých týždňoch sa mu na ruke začali objavovať modriny, no spočiatku to aj lekári pripisovali jeho práci.

Až po 6 mesiacoch neustálej bolesti lekári zistili, že sa jedná o nádor s 5 % šancou, že sa z neho vyvinie rakovina. V pondelok ho už čaká operácia, po ktorej bude nádor odstránený. No ako Chris hovorí, nebyť ovládača Joy-Con, pravdepodobne by sa nerozhodol navštíviť lekára. Len vďaka nemu sa podarilo nádor včas odhaliť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom