Japonské Nintendo je už dlhé desaťročia v povedomí hráčov, ktorí obľubujú hranie prostredníctvom konzol. Nový Switch však so sebou prináša vlastnosti, ktoré učarovali mnohým zákazníkom, no napriek rastúcej popularite je jeho dostupnosť stále obmedzená. Nintendo ale do budúcnosti plánuje priniesť majiteľom konzoly Switch ešte viac herného obsahu a už teraz sa môžu tešiť na mnoho skvelých titulov.

V štartovacom balíčku pribalilo Nintendo hru známu ako „The Legend of Zelda: Breath of the Wild“, ktorá sa ukázala ako jedna z najlepších a zamilovalo si ju široké publikum hráčov. Onedlho sa ponuka pre toto prenosné herné zariadenie rozšíri o titul „Super Mario Odysey“. Nie príliš bohatý výber hier sa však začne postupom času čoraz viac rozširovať. V budúcom roku tak na Nintendo Switch zavítajú aj populárni Pokémoni.

Nintendo Switch odštartovalo svoju cestu v marci tohto roka. Odvtedy spoločnosť vydala rozšírenie pre Pokémonov pod názvom „Splatoon“ a nový Super Mario Odyssey taktiež potešil zástupy hráčov.

Herná zbierka pre túto konzolu sa začala rozširovať už krátko po vydaní. Po titule „The Legend of Zelda: Breathe of the Wild“ prišiel „Mario Kart“, ktorého nasledoval známy „Minecraft“. Nintendo však v poslednom prípade urobilo veľmi ústretový krok a umožnilo „Minecraft“ pre Switch hrať aj na konzole Xbox One, na smartfónoch, počítačoch či vo virtuálnej realite. Hrávaš túto sandboxovú hru aj ty? V tom prípade je dosť možné, že si ju niektorý zo spoluhráčov užíva prostredníctvom tejto prenosnej konzoly od Nintenda.

„Splatoon“ na konzole Nintendo Wii U veľa vody nenamútil, no spoločnosť mu dáva druhú šancu v podobe pokračovania „Splatoon 2“. Tento titul je dostupný už od 21. júla a skutočne sa majiteľom Nintenda Switch zapáčil.

Po vypustení pokračovania „Splatoon 2“ sa na scéne objavil aj spin-off Pokémonov v podobe titulu „Pokken Tournament DX“. Opäť sa jedná o hru, ktorá debutovala ešte na konzole Nintedo Wii U a teraz sa snaží opäť dostať do povedomia hráčov. V podstate ide o akéhosi predchodcu pre prepracovanejších Pokémonov pre Switch, ktorí prídu už budúci rok.
Nový Mario sa onedlho spojí so zajačikmi od Ubisoftu v hre „Mario + Rabbids Kingdom Battle“. Hra bude zaujímavá najmä z taktického hľadiska.
Ďalšou veľkou „vecou“ bude už o pár dní „Super Mario Odyssey“, ktorá je nástupcom línie hier, ako „Super Mario 64“ či „Super Mario Sunshine“.
V roku 2018 venuje Nintendo konzole Switch nielen nových Pokémonov, ale dostane sa tiež na veľkú novinku „Kirby“ a “Yoshi“ či ďalší diel zo série „Metroid Prime“. Spoločnosť tiež uvedie svoju novú online službu, ktorá prinesie mnoho výhod.

Počas oficiálneho predstavenia na konferencii E3 Nintendo zverejnilo novinky o hre „Yoshi“. Viac o prostredí a ďalších detailoch ti prezradí aj priložené video.
V hre „Kirby“ hráč prechádza rôznymi levelmi v 2D spracovaní, pričom môže vysať a absorbovať silu nepriateľov. Ako „Yoshi“, tak aj „Kirby“ sa na Nintendo Switch nedostanú skôr ako v roku 2018, no presný dátum zatiaľ nie je známy.
Japonský výrobca splní priania aj svojím najväčším fanúšikom, ktorí sa dočkajú pokračovania série „Metroid Prime“, aj keď si mnohí mysleli, že tieto hry majú svoje dni spočítané. Informácií o „Metroid Prime 4“ je zatiaľ len minimum, no aj to stačí na to, aby fanúšikovia začali šalieť.
Pokémoni nebudú o pár mesiacov len záležitosťou smartfónov, ale zavítajú práve na Nintendo Switch. Prezident spoločnosti, ktorá za týmito fantazijnými postavičkami stojí, nazval titul pre Switch ako „základný kameň Pokémonov“.

Zdá sa, že Pokémoni budú pre Nintendo Switch veľmi dôležitým titulom. Tsunekazu Ishihara dokonca prezradil, že ešte ani neexistujú žiadne herné zábery, ktoré by mohli hráčov navnadiť. Vývoj vraj môže potrvať ešte viac ako rok, no treba dúfať, že sa podarí priviesť Pokémonov do Nintenda Switch ešte počas budúceho roka.

Online služby pre Nintendo Switch budú pre záujemcov dostupné už za 20 dolárov ročne, pričom získajú prístup ku knižnici s mnohými hrami a možnosť hrania online.

Služba bude po spustení fungovať výlučne pre Nintendo Switch. Prístup k online hraniu je momentálne bez poplatkov, no od budúceho roka si hráči za túto možnosť priplatia. Za tú cenu ale budú môcť získať aj mnoho klasických hier, ktoré Nintendo počas svojej histórie vydalo na rôzne typy svojich konzol. Tých pár dolárov teda môže skutočne stáť za to.

Nenechaj si ujsť
3 najlepšie hry, ktoré už čoskoro prídu na PlayStation 4, Xbox One a Nintendo Switch

Zopár hier však stále chýba. Kam sa podeli „Super Smash Bros.“, „Animal Crossing“ a ďalšie tituly?

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá hranie hier na najnovšej hernej konzole Nintendo Switch

Majiteľom Nintenda Switch napriek stále sa rozširujúcej ponuke môže mnoho hier ešte chýbať. „WarioWare“, „Punch-Out“, „F-Zero“, „Nintendogs“, „Dr. Mario“ či „Brain Training“ stále nemajú istú budúcnosť. Japonská spoločnosť má však jednu ohromnú výhodu, a to, že jej ostáva mnoho, mnoho možností, kým vyčerpá všetky nápady pre nové hry do Switchu.

Príde na Nintendo Switch aj Netflix, YouTube, Hulu či Amazon?

Nintendo Switch si ako prenosná a vydarená herná konzola získava čoraz väčšiu pozornosť. Bola by teda veľká škoda, ak by výrobca odmietol majiteľom priniesť populárne streamovacie služby pre sledovanie videí či filmov. V dnešných dňoch zrejme ani neexistuje konzola, ktorá by tieto aplikácie neobsahovala. Nad touto témou však zatiaľ visí veľký otáznik, pretože Nintendo síce tieto služby spomenulo, no nikdy neprezradilo, kedy do Switchu skutočne prídu. Veríme, že nás herná spoločnosť z Japonska nenechá dlho čakať a už čoskoro si budeme môcť pozrieť svoj obľúbený film z Netflixu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom