Populárny sci-fi seriál The OA, ktorý má za sebou dve úspešné série, už nebude mať pokračovanie. Vedenie Netflixu sa rozhodlo nepokračovať v projekte, čo fanúšikov nenechalo chladnými a od internetovej televízie požadujú vysvetlenie – informuje Cnet

Mysteriózny sci-fi seriál rozpráva príbeh o žene, ktorá od narodenia nevidela a neskôr za záhadných okolností zmizla. Objavila sa až po siedmich rokoch, pričom sa jej zrak vrátil. Jej telo je pokryté jazvami a nespoznáva ani svojich rodičov, ktorých vidí po prvýkrát v živote. Hlavnou postavou je Prairie Johnson, ktorú hraje herečka Brit Marling, ktorá stojí aj za samotnou tvorbou seriálu. Tá samú seba označuje ako OA, čo znamená Original Angel.

Fanúšikovia prosia o zachovanie seriálu

Seriál mal premiéru v decembri 2016 a celkovo 8 epizód bolo odvysielaných dosť netradične, keďže ich jednotlivá dĺžka sa pohybovala od 30 až po 70 minút. Po prvej sezóne trvalo viac ako dva roky, než sa fanúšikovia v marci 2019 dočkali pokračovania. Počet sledovateľov však pravdepodobne nedosiahol očakávané čísla, preto sa zastúpenie Netflixu rozhodlo  v seriáli ďalej nepokračovať. Ide pritom o titul z dielne Netflix Original Series.

Cindy Holland, viceprezidentka pre Netflix original content len vydala vyhlásenie, v ktorom sa poďakovala tvorcom za ich prístup a realizáciu celkovo 16 epizód a verí, že s nimi bude v budúcnosti ešte niekedy pracovať. K celej veci sa vyjadrila aj hlavná aktérka Brit Marling, ktorá na Instagrame vyjadrila ľútosť nad rozhodnutím Netflixu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

the end of #theoa “🐙🍷😭🙏🏽🔑” – last text to Grandma Vu

Príspevok, ktorý zdieľa Brit Marling (@britmarling),

Rozhodnutie je o to prekvapujúce, nakoľko druhá séria skončila s otvoreným koncom a fanúšici sa tak dožadujú vysvetlenia. Na sociálnych sieťach dokonca pod hashtagom #SaveTheOA prosia o zachovanie seriálu. Je však málo pravdepodobné, že sa tak stane. Čo môžu tvorcovia maximálne spraviť je to, že fanúšikom prezradia plánovaný koniec seriálu.

Podobné kroky pritom Netflixu môžu viac ublížiť ako pomôcť. Už v budúcom roku príde nová streamovacia služby od Disney, ktorá ponúkne množstvo prémiového obsahu. Navyše sa blíži avizované zvyšovanie cien predplateného, ktoré môže taktiež odradiť nejedného fanúšika. Obzvlášť v tom prípade, ak má byť Disney+ až o polovicu lacnejšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom