Streamovacia spoločnosť Netflix sa môže pochváliť ďalšou významnou spoluprácou. Po exkluzívnych dohodách s Davidom Fincherom, Adamom Sandlerom či Ryanom Murphym, aktuálne rozbieha ďalší sľubný projekt. Pozornosť sa v ňom bude sústrediť predovšetkým na pápeža Františka.

Netflix významnú spoluprácu oznámil len pred pár dňami a konkretizoval, že pôjde o dokumentárnu sériu založenú na oceňovanej knižnej predlohe Sharing the Wisdom of Time, ktorej spoluautorom je práve pápež František.

Ako informuje Variety, novinka rozpovie príbehy mužov a žien rôznych etnicít, sociálno-ekonomických zázemí a vierovyznania nad 70 rokov zo všetkých kontinentov, ktorí sa podelia o svoje zážitky a skúsenosti s mladými filmármi z rovnakej krajiny.

Flickr

Výstupom má byť zobrazenie jedinečných zážitkov a posolstiev starších ľudí vyrozprávaných očami mladej generácie, pričom novinka sa nevyhne ani citlivým filozofickým témam spojených s láskou, trápeniami či životnými snami.

„Mladí ľudia častokrát naslúchajú svojim starým rodičom viac, ako počúvajú vlastných rodičov. Je medzi nimi vzájomný rešpekt. Knihu a teraz aj televíznu sériu vnímame ako dôležitý nástroj na vytvorenie puta medzi mladými a starými, aby bola každá generácia vypočutá, vážená a rešpektovaná,“ povedala Joellyn Cicciarelli, prezidentka vydavateľstva Loyola Press, ktoré knižnú predlohu vydalo.

Pápež František bude v chystanej minisérii prostredníctvom exkluzívnych rozhovorov komentovať jednotlivé príbehy a ponúkne svoje vlastné postrehy a názory k danej problematike. O réžiu sa postará brazílsky filmový režisér, producent a scenárista Fernando Meirelles. Ten pre Netflix nakrútil aj pozitívne prijatú celovečernú snímku Two Popes, ktorá sa dočkala troch oscarových nominácií.

Dokumentárna miniséria bude pozostávať zo štyroch epizód. Jej oficiálny názov zatiaľ nepoznáme, do obsahu streamovacej služby by mala pribudnúť koncom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP