Jeden z najobľúbenejších režisérov súčasnosti, David Fincher, bude v najbližších rokoch aj naďalej tvoriť obsah exkluzívne pre streamovaciu spoločnosť Netflix. Ako informuje The Verge, obe strany sú so spoluprácou spokojné, čo vyústilo v jej predĺženie.

David Fincher sa v minulosti postaral o úspešné snímky ako Klub bitkárov, Zodiac, Sociálna sieť či Stratené dievča, spoluprácu s Netflixom započal ešte v roku 2012, kedy zrežíroval pilotnú dvojicu dielov vôbec prvého veľkého originálneho seriálu Netflixu, House of Cards.

Spolupráca pokračovala aj v ďalších rokoch a americký filmár odvtedy pre streamovacieho giganta vytvoril excelentný seriálový počin Mindhunter, ktorý bol pred pár týždňami nanešťastie zrušený.

Fincher pre Netflix zároveň produkčne zastrešil animovanú antologickú sériu Love, Death & Robots, pričom zraky filmových fanúšikov sa upierajú k 4. decembru, na kedy je v rámci streamovacej služby naplánovaná premiéra jeho autobiografickej drámy s oscarovými ambíciami s názvom Mank.

Spolupráca Netflixu a 58-ročného režiséra bude pokračovať aj naďalej, strany totiž podpísali dohodu o exkluzívnej spolupráci na obdobie nasledujúcich štyroch rokov. Zatiaľ sa nevie, aký obsah Fincher do streamovacej služby prinesie, samotný umelec v rozhovore pre Premiere žartovne naznačil, že mnohé o tom napovie aj úspech zmienenej celovečernej snímky Mank.

V závislosti od prijatia Manka buď pôjdem za zástupcami Netflixu, poslušne sa ich spýtam, čo môžem spraviť, aby som sa vykúpil, alebo sa vyberiem cestou arogantného kreténa, ktorý si vydupe ďalší čiernobiely film. Nie, som tu, aby som im doručil obsah, nech už to znamená čokoľvek, ktorý im v rámci mojej malej sféry vplyvu prinesie divákov.

V rámci rozhovoru sa Fincher ďalej vysvetlil, že spoluprácu s Netflixom si predovšetkým kvôli možnostiam skúšať nové veci. V budúcnosti by totiž rád tvoril tak ako kedysi Picasso. Vyberal sa novými smermi a pokúsil sa dať dielam neortodoxný tvar.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom