Netflix sa môže pochváliť ďalšími zvučnými hereckými menami, ktoré si zahrajú vo filmoch pod jeho hlavičkou. Spoluprácu so streamovacou službou v priebehu uplynulých dní potvrdila hneď dvojica stálic Hollywoodu.

Drsná detektívka

Menovite ide o Toma Hardyho a Charlize Theron, ktorí sa objavia v dvoch samostatných filmoch od Netflixu. Ako informuje Deadline, Hardy, známy napríklad z nečakaného hitu Venom alebo populárneho seriálu Peaky Blinders, si zahrá v akčnom trileri Havoc pod taktovkou režiséra Garetha Evansa.

V centre príbehu pripravovanej snímky sa ocitne zlomený detektív, ktorý sa vydáva hľadať uneseného syna vplyvného politika do kriminálneho podsvetia. Neoblomný protagonista sa počas riešenia prípadu ponára čoraz hlbšie do sveta korupcie a lží, ktorými je mesto nasiaknuté.

BBC

Akčne ladená snímka Havoc bude prvým výsledkom exkluzívnej spolupráce medzi Netflixom a britským režisérom Garethom Evansom. Ten o sebe dal vedieť predovšetkým vďaka surovej a mimoriadne vydarenej dvojici filmov The Raid, postaral sa však aj o niekoľko epizód pozitívne prijatého seriálu Gangs of London.

NEPREHLIADNI 
Skvelí herci s hlúpymi momentami: Netflix predstavil nový triler s hviezdou Game of Thrones – oplatí sa pozrieť?

Ak sa Havoc ponesie v podobnom duchu ako zmienené projekty, čaká nás poriadne drsná jazda, predovšetkým s Tomom Hardym v hlavnej úlohe. Oscarový nominant vo svojich filmoch spravidla veľa nenahovorí, o to intenzívnejšie však potom vyznievajú akčné pasáže, v ktorých sa ocitá. Spolupráca dvoch umelcov nateraz vyzerá mimoriadne sľubne, uvidíme, ako na tom bude kvalita scenára, s ktorou si filmy od Netflixu dlhodobo nerozumejú.

Úspešná fantasy

Spoluprácu s Netflixom si zopakuje aj držiteľka Oscara Charlize Theron, ktorú sme na streamovacej službe mohli vidieť v minuloročnej akčnej oddychovke The Old Guard. Tentokrát však charizmatická herečka nechá päste odpočívať, zahrá si totiž jednu z vedľajších rolí v pripravovanej snímke The School for Good and Evil, informuje Variety.

Film je založený na rovnomennej knižnej sérii spisovateľa Somana Chainaniho, ktorá sleduje príbeh dvoch najlepších priateliek Sophie a Agathy pri návšteve fantastickej  Školy dobra a zla, kde sa z vybraných detí stanú kladné alebo záporné rozprávkové postavy.

NEPREHLIADNI 
Ďalšia skvelá detektívka od HBO? Seriálová novinka s Kate Winslet vyzerá viac než sľubne, pozri si prvý trailer

Kým Sophie je presvedčená, že skončí ako princezná v Škole dobra, pochmúrny vzhľad i povahové vlastnosti Agathu predurčujú na zápornú postavu v Škole zla. Hlavné hrdinky sú však do škôl zatriedené presne opačne, čo poriadne otestuje ich priateľstvo.

Focus Features

Hlavné úlohy v tínedžerskej fantasy nateraz zostávajú tajomstvom, jednu z ústredných vedľajších rolí si však zahrá Charlize Theron, ktorá vo filme stvárni striktnú mentorku Sophie, Leonoru Lesso. V úlohe mentorky Agathy sa objaví ďalšia známa tvár Hollywoodu, Kerry Washington, známa napríklad z oscarovej snímky Quentina Tarantina Django Unchained.

Oba filmy ešte len vstupujú do produkčnej fázy, skôr ako na budúci rok ich preto na Netflixe neuvidíme. Všetko bude záležať predovšetkým na vývoji pandemickej situácie, ktorá aktuálne vo veľkom obmedzuje filmovú i televíznu tvorbu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom