Seriálová knižnica HBO sa už čoskoro rozrastie o ďalšiu sľubnú detektívku. Po minuloročnom hite The Outsider či vynikajúcej dramatickej minisérii The Undoing na streamovaciu službu mieri novinka v hlavnej role s hviezdou Titanicu, Kate Winslet, upozorňuje Variety.

V novej 7-dielnej sérii s názvom Mare of Easttown sa Winslet vžije do role detektívky Mare Sheehan z malého mestečka v Pennsylvánii, ktorým otrasie prípad brutálnej vraždy. Popri hľadaní páchateľa však ústredná protagonistka zvádza boj aj v súkromnom živote, kde sa snaží napraviť komplikovaný vzťah s matkou a dcérou a pasuje sa tiež s vlastnou minulosťou.

NEPREHLIADNI
Vyše 200 noviniek. Na Netflix prídu skvelé filmy, ale aj hromada hlúpostí – tu je kompletný zoznam

Pre Kate Winslet je to prvá televízna rola za poslednú dekádu, naposledy sme herečku mohli vidieť v seriáli z roku 2011 Mildred Pierce. Herečka sa zároveň v Mare of Easttown vôbec prvýkrát vo svojej 30-ročnej kariére chopila aj úlohy výkonnej producentky.

Autorom a takisto aj producentom pripravovanej minisérie je scenárista Brad Ingelsby, ktorý stojí za snímkami Out of the Furnace (Christian Bale, Casey Affleck) alebo The Way Back (Ben Affleck). Na režisérsku stoličku si sadol Craig Zobel známy napríklad z vydareného mysteriózneho počinu The Leftovers.

V úlohe miestneho profesora sa ukáže herec Guy Pearce (Memento, Lawless), ktorý sa s Winslet stretol po druhý raz na jednom pľaci. Prvýkrát si spolu zahrali už v spomínanom seriáli Mildred Pierce, za ktorý obaja získali ocenenie Emmy. Dvojicu hercov dopĺňajú Julianne Nicholson (The Outsider), Jean Smart (Watchmen, Frasier), či Angourie Rice (Black Mirror, The Nice Guys).

Kate Winslet sa podľa vlastných slov na novú rolu pripravovala naozaj svedomite, v rámci príprav sledovala množstvo televíznych programov so skutočnými kriminálnymi príbehmi a okrem toho strávila niekoľko mesiacov prácou s miestnou políciou, aby tak docielili čo najvierohodnejší obraz o tom, čo znamená byť policajtom v Easttown.

Zdá sa teda, že silnú rodinu pôvodných sérií od HBO čoskoro doplní ďalšia sľubná detektívka. Diváci v ponuke streamovacej služby nájdu napríklad oceňovanú sériu True Detective či vydarené minuloročné počiny ako The Outsider či dobový Perry Mason. Mare of Easttown v rámci streamovacej služby štartuje v nedeľu 18. apríla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom