Len pred pár dňami tvorca seriálu Peaky Blinders, Steven Knight, naznačil, že prichádzajúca šiesta séria nebude poslednou a príbeh gangu Shelbyových bude pokračovať v „inej forme“. Deadline teraz informuje o tom, že takouto formou Steven Knight myslel celovečerný film.

Obľúbená dráma z dielne BBC bola podľa neho od začiatku plánovaná na 7 sérií, podobne ako v desiatkach ďalších projektov, aj tu zohral úlohu COVID-19 a tvorcovia sa museli adaptovať.

Prichádzajúca šiesta séria teda bude poslednou z pohľadu seriálového formátu, následne príde celovečerný film, ktorý by mal ságu obávaného gangu z Birminghamu uzavrieť.

Steven Knight upresnil, že šiesta séria sa v týchto dňoch po nekonečných odkladoch konečne začala nakrúcať a na divákov čaká najlepšia séria vôbec, v ktorej bude Tommy Shelby s rodinou čeliť nebezpečenstvu a extrémnemu zlu vo forme narastajúceho fašizmu v Británii.

Divákom pritom osud obľúbených postáv nie je ľahostajný a zdá sa, že tvorcovia by s nakrúcaním Peaky Blinders mohli pokračovať ešte niekoľko ďalších sérií. Zatiaľ posledná piata séria bola doposiaľ najsledovanejšou, v čase vysielania si ju pozrelo viac ako 6 miliónov divákov.

To je citeľný skok oproti jej predchodcovi, ktorú si na BBC a ďalších platformách zaplo v priemere 3,3 milióna televíznych fanúšikov. Na rozdiel od väčšiny pokračujúcich seriálov tak Peaky Blinders na sledovanosti neupadá, ale naopak, naberá na sile.

Na to, aký osud si pre Tommyho Shelbyho a jeho rodiny tvorcovia prichystali si musíme ešte počkať, šiesta séria by sa na BBC mohla objaviť najskôr koncom tohto roka. Fanúšikovia sa však báť nemusia, tvorca Steven Knight na margo príbehu povedal len to, že rodina Shelbyových „je beštia, ktorá len tak nezomrie.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP