Online služba Netflix, ktorá je známa predovšetkým streamovaním filmov a seriálov, je odteraz pre Slovákov ešte zaujímavejšia. A to hlavne pre tých, ktorí nevedia po anglicky. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Populárny Netflix prišiel na Slovensko iba minulý rok, no pre mnohých z nás to bolo také nemastné-neslané. Spočiatku sme sa potešili, že si konečne budeme môcť oddýchnuť od televízneho vysielania a pozrieť niečo zaujímavé, ale nakoniec sa nič prevratné nekonalo.

Veci sa začínajú hýbať

Obsah pre Slovensko bol totiž v tom čase výrazne obmedzený a neobsahoval žiadny titul v slovenčine alebo ani so slovenskými titulkami. Netflix si to ale uvedomil a po čase k svojim seriálom pridal aj slovenské titulky.

Nenechaj si ujsť
Prima oznámila svoje plány pre Slovensko. Chce zmeniť náš televízny trh skvelými filmami a produkciou

Dnešným dňom si u nás americká spoločnosť opäť zvýšila reputáciu. V ponuke totiž odteraz nájdeme aj prvý film so slovenským pôvodom — Polárnik. Jedná sa o dokumentárny film z roku 2014, ktorý režíroval Pavol Barabáš a zahrali si v ňom Peter Valušiak a Vladimir Čukov.

Skvelá slovenská produkcia, ktorá ťa zaručene poteší

Polárnik láka na atmosféru najchladnejšieho kontinentu sveta, na ktorom musí človek zápasiť s extrémnymi prírodnými podmienkami. Týmto filmom ale slovenský sortiment Netflixu určite neskončí a už teraz sa môžeme tešiť na ďalšie filmy či seriály, ktoré budú neskôr pridané.

Netflix teda začína byť pomaly zaujímavý aj pre tých, ktorí neovládajú angličtinu a majú záujem si pozrieť niečo nové. Ceny služby sa pohybujú v rozmedzí od 7,99 € až po 11,99 €, pričom rozdiel nastáva najmä v rozlíšení a počte zariadení. Začneš Netflix používať kvôli slovenskému obsahu alebo preferuješ iné služby?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
33%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
33%
Neznášam to
33%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.