Česká komerčná televízia Prima oznámila svoje plány pre pôsobenie na Slovensku. Na Slovensku oficiálne pôsobí už od januára s jediným kanálom Prima Plus, čo je aj dôvodom, pre ktorý od našich operátorov žiada vypnutie všetkých jej českých kanálov. 

Portálu Živé.sk sa však podarilo spojiť priamo so samotným generálnym riaditeľom spoločnosti, ktorý prezradil, čo nás čaká ďalej. Marek Singer pojednával prevažne o tvorbe a nových kanáloch.

Ešte sa učia

Singer priznáva, že s fungovaním na Slovensku ešte nie sú kompletne oboznámení a zrejme budú musieť aj spraviť prieskum o tom, čo divákov baví a naopak, čo ich nebaví. Spočiatku si mysleli, že Slováci na hlavnej Prime bažili hlavne po českej tvorbe, keďže ich akvizičné seriály vysielajú aj slovenské televízie v slovenčine.

prima

zdroj fotografie: Prima

Slovenská Prima Plus je teda zameraná predovšetkým na český obsah, pričom obsahuje ako novú tvorbu, tak aj reprízy. Slová tak môžu pozerať seriály ako Ohnivý kuře, Přístav, Cesty Domů, Rodinná pouta či Vinaři.

Nenechaj si ujsť
Slovensko navštívil IT špecialista z Estónska. Za svoje rady a konzultácie dostal slušný balík peňazí
Slovákom sa snaží vyhovieť

Prima sa snaží slovenskému trhu prispôsobiť niekoľkými spôsobmi. Napríklad do svojich seriálov dosadila slovenských hercov a relácie Jak se staví sen či Vychytávky Ládi Hrušky taktiež začala viac zameriavať na Slovákov. Obsah ale českou tvorbou určite neskončí. Singer totiž sľubuje, že v najbližších mesiacoch začnú s akvizíciami zahraničných seriálov a filmov. Tie plánuje vysielať väčšinou v češtine, no pre obsah určený pre slovenský trh určite vyrobí aj slovenský dabing. Riaditeľ rozvoja, Martin Cepek, ďalej prezradil, že obsah sa bude od toho, ktorý je vysielaný na Markíze a JOJke líšiť a bude zaujímavý.

Zdroj fotografie: Prima

Možno prídu aj ďalšie kanály
prima

Ohnivý kuře, zdroj fotografie: Prima

Prima je na Slovensku stále nováčik a bude sa tu ešte musieť nejaký čas zahriať. Ak sa jej ale bude dariť a bude mať dobré príjmy, zváži rozšírenie portfólia na Slovensku. Priniesť by k nám mohla napríklad Primu ZOOM alebo Primu COOL, ktoré u nás zatiaľ nemajú obdoby. Podľa Singera by ale mala väčšiu šancu Prima ZOOM, pretože niektoré dokumenty síce slovenské televízie vysielajú, ale nikto ich zatiaľ nemá v jednom kanáli. Avšak nad rozšírením kanálov začne spoločnosť uvažovať až koncom tohto roka, kedy sa ukáže jej finančná situácia.

Má potenciál
prima

Spravodajstvo, zdroj fotografie: Prima

Cepek nakoniec potvrdil, že zatiaľ neplánujú ani spustenie hybridnej televízie, keďže ju zatiaľ nepodporujú všetci operátori. Napriek tomu všetkému má ale na Slovensku veľký potenciál. Zisky sú spočiatku odhadované na stovky tisíc eur, no časom budeme môcť hovoriť aj o miliónoch. Pokiaľ by sa Prime naozaj takto darilo, mohla by slovenský trh skutočne oživiť. Odviazať sa od reklám a ohraného obsahu na slovenských kanáloch a konečne si pozrieť niečo zaujímavé by určite nebolo na škodu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom