Jedna z najväčších streamovacích služieb prednedávnom sprístupnila najnovší sci-fi horor, v ktorom ľudí ohrozuje tajomná sila a jediným spôsobom ako prežiť je nevidieť ju. Hlavnú úlohu si v tomto filme zahrala známa Sandra Bullock, ktorá má spolu s tvorcami rozhodne dôvod na radosť. Napriek priemernému hodnoteniu dokázal Bird Box prepísať rekordy Netflixu, na ktorom si ho už za prvý týždeň pozrelo viac ako 45 miliónov divákov.

Prvú premiéru uzrel film Bird Box ešte v novembri na festivale AFI v Los Angeles. Predplatitelia Netflixu sa ho dočkali len 21. decembra, no netrvalo dlho, aby sa z tejto novinky stal veľký hit. Podľa oficiálnych vyjadrení spoločnosti má tento horor u používateľov veľký úspech. Hoci Netflix nezvykne zverejňovať sledovanosť svojich filmov a seriálov, v tomto prípade to rozhodne stálo za to. Trvalo totiž iba 7 dní, pokým si Bird Box na tomto streame pozrelo viac ako 45 miliónov ľudí.

Rekordná sledovanosť so štipkou skepticizmu

Vďaka tomu tak Netflix zaznamenal nový rekord, ktorým boli prekonané aj mnohé iné populárne seriály ako Stranger Things, Bright či The Cloverfield Paradox. Takýto úspech sa však zrejme nedostavil kvôli tomu, že by bol Bird Box tak skvelým filmom. Od známeho portálu Rotten Tomatoes dostal hodnotenie 66 %, no najznámejší recenzenti ho na tejto stránke ohodnotili na 73 %. Tieto čísla nie sú nijak závratné a o veľkú sledovanosť sa tak zrejme postaralo viacero iných faktorov.

Nenechaj si ujsť
Interaktívny film Black Mirror od Netflixu je oficiálne vonku. Ako divák budeš rozhodovať o tom, čo sa stane

V prvom rade treba poznamenať, že celkový počet divákov, ktorí si Bird Box pozreli v prvých 7 dňoch, nebol potvrdený inou nezávislou spoločnosťou a čísla zverejnil iba Netflix. Zároveň však nie je jasné či sa do celkového počtu rátajú iba tí, ktorí si túto novinku so Sandrou Bullock pozreli celú, alebo aj tí, ktorí z nej videli zopár minút. Svojim rekordom sa ale Netflix pochválil aj na oficiálnom účte na Twitteri, kde reakcie ľudí nenechali na seba dlho čakať.

Viacerí si totiž z vysokej sledovanosti uťahovali a tvrdili, že ju spoločnosť dosiahla kvôli zdieľaniu hesiel. Bird Box sa však dostal na obrazovky používateľov Netflixu práve včas. Jeho premiéra v tejto streamovacej službe totiž prišla pár dní pred vianočnými sviatkami, kedy si ho mohlo pozrieť viac divákov než obyčajne. Nech je už tajomstvo úspechu tohto filmu akékoľvek, Netflix sa môže radovať z nového rekordu, ktorý sa mu zrejme tak skoro nepodarí prekonať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom