Fanúšikovia tohto britského seriálu, ktorý svojim spracovaním odráža moderný svet v jeho temnej stránke, sa dočkali ďalšieho prekvapenia. Netflix si totiž pripravil samostatnú časť, v ktorej si hlavný hrdina, programátor, mýli realitu s virtuálnym svetom videohry podľa vzoru novely Bandersnatch od Lewis Carrolla. Po vydaní traileru sa na obrazovky používateľov tejto streamovacej služby už dnes dostáva nový Black Mirror: Bandersnatch, ktorý má „zmeniť naše životy“.

Netflix po dlhom odmlčaní ohľadom seriálu Black Mirror včera vyrukoval s novým trailerom, ktorý má divákov zlákať na najnovšiu samostatnú časť. Tá má byť „výzvou pre našu myseľ“. Už dnes sa tak diváci budú môcť pozrieť na to či sa potvrdili doterajšie dohady o tejto epizóde, ktoré sa na povrch dostali ešte začiatkom roka.

Realita zmiešaná s fantáziou potrápi myseľ divákov

Dej tohto dielu je zasadený do retro obdobia v roku 1984, kedy sa mladý programátor rozhodol pretaviť novelu Lewisa Carrolla do videohry, ktorá ho však naozaj dostane. Neskôr bude totiž bojovať, aby dokázal rozoznať realitu od virtuálneho sveta, ktorý je plný neskutočných vecí. Podľa Netflixu a doterajších informácií bude táto samostatná časť seriálu Black Mirror niečim, čo má divákom otvoriť myseľ a zmeniť život.

Nenechaj si ujsť
Netflix čoskoro priamo ohrozí Apple. Gigantickou investíciou pripravuje veľkolepé uvedenie na trh

Trailer je zakončený slovami: „Tvoj osud bol diktovaný“. Spočiatku obyčajná hra sa tak dostane do mysle jej programátora, ale aj divákov, ktorí budú v napätí sledovať vývoj tejto novej epizódy. Netflix ju uvoľnil práve dnes 28. decembra, aby si ju mohol pozrieť každý netrpezlivý fanúšik seriálu. Až po zhliadnutí nového Black Mirror: Bandersnatch sa však uvidí, či naozaj všetkým „zmení myseľ“.

O vývoji deja rozhodne divák

Gro tejto novej časti je totiž ponúknuť divákovi alternatívny vývoj deja. Viac ako 137 miliónov predplatiteľov Netflixu bude môcť ovplyvniť smer, akým sa bude tento diel uberať. Spoločnosť prostredníctvom svojho softvéru Branch Manager vytvorila príbeh, ktorý sa môže vrátiť na začiatok, aby mohol divák vybrať iný dej. Každý si tak môže zvoliť vlastnú možnosť, ktorá ovplyvní záver celého filmu. Dokopy bolo natočených až 317 minút záberov, z ktorých si poskladáme vývoj deja podľa svojho gusta, pričom môže byť vytvorených až 5 rôznych záverov.

Interakcia filmu s divákom je tak na vysokej úrovni. Každý, kto má na svojej televízii či smartfóne s Androidom a iOS aplikáciu Netflix, sa môže pustiť do tvorenia jedinečného príbehu už teraz. Výnimkou sú zatiaľ len používatelia Chromecastu a Apple TV. Týmto spôsobom chce spoločnosť skúmať či je divák ochotný zapojiť sa do vývoja deja, hoci podobné pokusy v minulosti nezožali veľký úspech. V každom prípade je nový Black Mirror: Bandersnatch jedinečným projektom, ktorý môže zmeniť podobu budúcich seriálov a filmov na Netflixe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom