Streamovací gigant Netflix budúci týždeň obohatí svoju ponuku dokumentárnych snímkov o mrazivý titul American Murder: The Family Next Door. Novinka sleduje príbeh šokujúcej vraždy rodiny Wattsovej z roku 2018, píše Express.

Strašidelný dokument o vražde, ktorá otriasla Amerikou

Písal sa pondelok 13. augusta 2018, keď bolo v meste Frederick v americkom Colorade nahlásené zmiznutie 34-ročnej Shannan Wattsovej, ktorá bola v tom čase tehotná, a jej dvoch malých dcér Bella a Celeste. Manžel a otec Chris Watts hral pri následnom pátraní policajných zložiek aktívnu úlohu, pričom dokonca poskytoval rozhovory miestnym televíznym staniciam a prosil o návrat rodiny.

Dva dni na to bol Chris ako podozrivý z vraždy zatknutý, pričom následne neprešiel detektorom lži a priznal sa k vražde Shannan. Neskôr sa priznal aj k zabitiu oboch dcér, ktoré obe spolu s manželkou zadusil. Telá dievčat následne zlikvidoval v ropných nádržiach a svoju ženu pochoval blízko svojho pracoviska vo firme Anadarko Petroleum.

Na súde následne priznal vinu 6. novembra 2018 za viacnásobnú vraždu prvého stupňa po uzatvorení dohody, že bude zbavený trestu smrti. Odsúdený bol na päť doživotných trestov bez možnosti podmienečného prepustenia.

Prípadu sa najnovšie chytil streamovací gigant Netflix, ktorý už o pár dní prinesie dokumentárny film American Murder: The Family Next Door.

Ten pozostáva predovšetkým z archívnych záberov rodiny Wattsovej, no zábery zahŕňajú aj príspevky zo sociálnych sietí, záznamy orgánov činných v trestnom konaní, správy či domáce videozáznamy, píše Observer.

Dokument prináša pohľad do rozpadajúceho sa manželstva Shannan a Chrisa, ktoré skončilo obrovskou tragédiou. Podľa režisérky Jenny Popplewell film taktiež „dáva hlas obetiam vraždy“ a naliehavo upozorňuje na problém domáceho násilia v USA.

Strhujúce zábery ukazuje už trailer, ktorého hlavnou časťou sú zábery z bezpečnostnej kamery, zvukové záznamy kolegyne zavraždenej Shannan, ktorá ju nahlásila ako nezvestnú deň po jej zmiznutí, príspevky zo sociálnych sietí či video samotného Chrisa počas výsluchu na polícii. Dokument American Murder: The Family Next Door dorazí na Netflix už budúcu stredu 30. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom