Portál Daily Mail informuje, že po vzore Spotify už aj Netflix uvažuje o spôsobe, ako by zabránil šíreniu prihlasovacích údajov v rámci rodinného zdieľania. V oboch prípadoch ho totiž vo veľkom využívajú osoby, ktoré spolu nie sú v príbuzenskom vzťahu.

Už aj Slováci a Česi si obľúbili rôzne predplatné služby ako Netflix, HBO GO či Spotify. Možnosť sledovania a počúvania takmer nekonečného obsahu a vo vysokej kvalite má svoje výhody, ktoré ak raz okúsiš, už sa viac nebudeš chcieť vrátiť späť. Veľmi obľúbené je rodinné predplatné, ktoré je cenovo výhodné a umožňuje sledovanie na viacerých zariadeniach.

Ako však vypovedá aj samotný názov, využívať by ho mali len členovia rodiny, ktorí žijú pod jednou strechou. Realita je však opačná a nie je nič nezvyčajné, ak takýto typ predplatného využijú aj úplne neznámi ľudia medzi sebou.

Hľadanie spôsobu monitorovania

Hlavný produktový riaditeľ Greg Peters sa na margo tohovyjadril, že spoločnosť monitoruje používateľov, ktorí zdieľajú svoje prihlasovacie údaje medzi ostatných. Akým spôsobom tak činia neuviedol, no podľa jeho slov hľadajú priateľské riešenie pre obe strany, aby k takémuto konaniu viac nedochádzalo.

Zatiaľ je celá situácia vo fáze pozorovania a je tak možné, že sa nakoniec nič neudeje. Podľa viacerých odborníkov by televízia musela rázne zakročiť, ak by tomu chcela zabrániť. No v dnešnej dobe by to nemuselo byť šťastné riešenie, nakoľko medzi streamovacími službami je veľká konkurencia a každý zákazník sa počíta.

K určitým obmedzeniam však aj tak dochádza. Netflix už v minulosti obmedzil nižšie balíčky predplatného, ktoré síce dovoľujú sledovania na viacerých zariadeniach, ale v jednom momente môže byť aktívne práve jedno – píše Independent.

rodinné predplatné Netflix
Aktuálne možnosti predplatného služby Netflix

Jedným z riešení by podľa Daily Mail mohlo byť nasadenie AI monitorovania, ktoré by odhalilo, koľko ľudí je spojených s jedným účtom. Prípadne by sa televízia mohla vydať cestou Spotify, ktoré overuje príslušnosť používateľa pomocou aktuálnej polohy (nie neustále, ale môže ho o to požiadať).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú