Spotify ponúka svojim zákazníkom viacero možností predplatného a okrem klasického „Premium“ účtu pre 1 osobu je možné si vybrať aj rodinný plán až pre 6 ľudí. Aplikácia však teraz bude podľa nových podmienok zisťovať lokalizáciu každého člena tohto plánu. V rodinnom pláne bude Spotify vyžadovať okrem overenia miesta cez Mapy Google aj občasnú verifikáciu adresy, ktorú musia mať všetci členovia rovnakú, informuje The Verge.

Švédska streamovacia služba hudby sa stala najväčšou aplikáciou pre počúvanie pesničiek v mnohých krajinách sveta a predbehla aj taký Apple Music. Teraz však zrejme potrebuje viac platiacich používateľov, a tak nastali zmeny v podmienkach používania tohto streamu, konkrétne rodinného plánu, ktorý je u nás dostupný za necelých 9 € mesačne.

Zmeny, ktoré mnohých nepotešia

Do programu sa môžu prihlásiť 6 členovia, avšak podľa nových pravidiel musí mať každý z nich rovnakú adresu a pri registrácii v pláne bude jeho lokalizácia overené aplikáciou Mapy Google. Následne bude môcť Spotify podľa nových zásad používania kontrolovať „z času na čas“ adresu všetkých členov plánu, ktorá musí byť rovnaká, informuje CNET. Posielanie detailných GPS súradníc aplikácii ako v minulom roku bolo zrušené kvôli súkromiu ľudí.

Nenechaj si ujsť
Oplatí sa ti zaplatiť niekoľko eur mesačne za platenú verziu Spotify?

Mnohí používatelia v rodinnom pláne totiž nemajú rovnaké miesto bydliska a mnohokrát ide aj o kamarátov, ktorí sa mesačne zložia na predplatné, aby mohli lacnejšie využívať služby Spotify. Týmto krokom tak chce dať spoločnosť najavo, že Premium Family je skutočne iba pre členov rodiny, čo bude kontrolovať aj podľa adresy.

Zobraziť celú galériu (0)
Spotify podporuje aj podcasty, Spotify

Pri nezhodách môže Spotify používateľovi pozastaviť alebo zrušiť predplatné tohto balíka, čím ho v podstate donúti používať naďalej bezplatnú verziu aplikácie alebo si zaplatiť vlastný osobný plán za takmer 6 € na mesiac. Stratégia však môže mať aj opačný účinok a miesto prílivu peňazí z osobitného predplatného môže takýto postoj ľudí odohnať ku konkurencii, ktorá je v rodinných plánoch trochu zhovievavejšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom