Netflix na obsahu rozhodne nešetrí a po avizovaných januárových novinkách sa jeho ponuka rozšíri aj v nasledujúcich týždňoch. Streamovacia spoločnosť totiž získala exkluzívne práva na vysielanie filmov z dielne obľúbeného japonského štúdia.

Reč je o filmoch Studio Ghibli, ktoré sa vo svete svete tešia obrovskej popularite a sú známe azda všetkým milovníkom anime. Japonská filmová spoločnosť, stojaca napríklad za animovanými fantasy hitmi ako Spirited Away, My Neighbour Totoro či Arrietty, až donedávna odmietala digitálnu distribúciu svojich filmov, nakoniec však pred pár týždňami svoje stanovisko zmenila a bitku o exkluzívne premietacie práva podľa The Verge nevyhral nikto iný ako Netflix.

Ten získal prístup k celkovo 21 filmov z produkcie Studio Ghibli, ktoré plánuje do svojej ponuky zaradiť na všetkých trhoch okrem Japonska, Kanady a Spojených štátov. Netflix už má údajne pilne pracovať aj na lokalizáciách pre jednotlivé trhy, celkovo má streamovacia spoločnosť k filmom zabezpečiť titulky v 28 jazykoch a dabing 20 jazykoch. Či medzi nimi bude aj podpora češtiny uvidíme už čoskoro.

Prvú várku vybraných filmov plánuje Netflix do ponuky zaradiť už na začiatku februára a pôjde o kúsky Castle in the Sky, Ocean Waves, Kiki’s Delivery Service, My Neighbor Totoro, Only YesterdayPorco Rosso, a Tales from Earthsea.

V ďalšej vlne, ktorá filmové menu rozšíri 1. marca, budú zahrnuté Nausicaä of the Valley of the WindPrincess Mononoke, My Neighbors the Yamadas, Spirited Away, The Cat Returns, Arrietty, a The Tale of The Princess Kaguya. 

Zostávajúca časť filmov, pozostávajúca zo snímok Pom Poko, Whisper of the Heart, Howl’s Moving Castle, Ponyo, From Up on Poppy Hill, The Wind Rises, a When Marnie Was There, stremovacia služba sprístupní 1. apríla tohto roka. Celkovo tak Netflix získal práva na streamovanie 21 animovaných hitov, chýbať však medzi nimi bude titul Grave of the Fireflies, na ktorý Studio Ghibli nevlastní vysielacie práva.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom