V posledných mesiacoch sa mnohí predplatitelia najväčšej streamovacej služby filmov a seriálov dostali do nepríjemnej situácie. Vo svete sa totiž rozbehlo kradnutie účtov, kedy si zlodej užíva obsah na cudzí účet. Tento problém sa však spoločnosť rozhodla riešiť a podľa nových informácií do svojej služby implementuje riešenie, ktoré jej predplatiteľov ochráni oveľa lepšie.

Netflix má totiž pre svojich zákazníkov priniesť dvojfaktorovú autorizáciu pri prihlasovaní, čím by zabránil ďalšiemu kradnutiu účtov. Informáciu priniesla fanúšikovská stránka Netflix CZ+SK Fans na Facebooku.

O odcudzovaní účtov na Netflixe sme informovali ešte začiatkom marca. Stúpajúce množstvo prípadov, kedy bol predplatiteľom tohto streamu ukradnutý účet, viedlo spoločnosť k ráznemu rozhodnutiu, ako tomuto problému predísť.

Aktuálne má Netflix vo svete vyše 167 miliónov predplatiteľov, ktorí si platia niektorý z dostupných balíčkov, aby mali po ruke veľkú ponuku seriálov a filmov, ktorú služba ponúka.

Netflix sa rozhodol zakročiť proti zlodejom. Využije 2FA autorizáciu prihlasovania

V poslednom čase sa však mnohí z nich stretli so zlodejmi, ktorí im ich účet jednoducho ukradli, no peniaze za predplatné boli naďalej strhávané z karty majiteľa účtu. Táto situácia pritom postihla aj používateľov v Česku a na Slovensku, ale tiež v ďalších krajinách po svete. Zdá sa však, že Netflix onedlho môže priniesť vítané riešenie. Spoločnosť má totiž podľa informácií skupiny Netflix CZ+SK Fans priniesť dvojfaktorové overovanie.

VÍME PRVNÍ: Netflix se rozhodl naplno bojovat s kradenými účty. Podle našich informací v těchto týdnech probíhá…

Gepostet von Netflix CZ + SK Fans am Montag, 6. April 2020

Hoci zatiaľ nie je známy termín, kedy by toto bezpečnostné vylepšenie bolo dostupné pre všetkých, rozhodne pôjde o užitočnú možnosť, ktorou môžu predplatitelia ochrániť svoje účty pred zlodejmi. Mnohokrát sa totiž pri odcudzení účtu stalo, že sa doň majiteľ nedokázal ani prihlásiť, pretože zlodej zmenil aj prihlasovací email. Jediným spôsobom, ako sa v takomto prípade dostať späť k svojmu účtu, bolo riešiť problém s podporou Netflixu.

Zatiaľ čo českí predplatitelia sa môžu v čase od 12:00 do 21:00 aj počas víkendov a sviatkov dovolať na česky hovoriacu podporu, slovenskí zákazníci Netflixu komunikujú s podporou telefonicky alebo cez chat v angličtine.

Používatelia môžu ukradnutiu účtu predísť zložitým heslom, ale aj kontrolou zariadení, ktoré aplikáciu využívajú. Nájsť ich môžeš na tomto odkaze. O pár týždňov by sme sa tak mohli dočkať aj spomínaného dvojfaktorového overovania.

Stream bude s novým systémom prihlasovania omnoho bezpečnejší

Netflix už pracuje na jeho vývoji a implementácii do svojho streamu, no chvíľu ešte potrvá, pokým bude toto bezpečnostné riešenie pripravené na oficiálne spustenie. Potom však bude pre zlodejov takmer nemožné odcudziť cudzí účet, nakoľko pri dvojfaktorovej verifikácii prihlásenia je po zadaní prihlasovacích údajov používateľ vyzvaný, aby zadal aj náhodne generované heslo, ktoré je väčšinou doručované cez SMS správy. Bez takéhoto kódu zlodej účet neukradne.

Pre niektorých používateľov môže ísť o mierne komplikovanejší spôsob prihlasovania, no bezpečnosť je aj v tomto prípade nadovšetko. Rozhodne je totiž omnoho jednoduchšie využiť dvojfaktorové prihlasovanie, ako sa dostať do problémov, ktoré postihli v posledných mesiacoch aj majiteľov účtu na Netflixe. Situáciu budeme sledovať a o spustení tohto riešenia budeme včas informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom