Netflix chystá svoj zatiaľ najambicióznejší projekt The Gray Man, ktorého výsledná čiastka za produkciu by mala presiahnuť hranicu 200 miliónov dolárov, píše portál Deadline.

Špionážny triler bude ambiciózny film natočený podľa rovnomennej série noviel z pera Marka Greaneya, kde je ústrednou postavou príbehu nájomný vrah a bývalý agent CIA, Court Gentry.

Podľa bratov Russoových, známych z poslednej doby najmä veľkofilmom Avengers: Endgame, značka The Gray Man má potenciál narásť do rozmerov ságy s Jamesom Bondom.

Wikipédia

Film okrem pevného základu produkčnej spoločnosti AGBO vedenej Russoovcami bude stavať aj na zvučnom hereckom ansámble. Rozvetvený príbeh na dve obrovské časti reprezentujúce dva rozličné pohľady na agentov CIA bude vyobrazený Ryanom Goslingom a Chrisom Evansom.

Ak by sa franšíze The Gray Man na Netflixe podarilo uspieť, išlo by tak už o druhú veľkú značku tejto streamovacej služby, keďže tohtoročný Extraction s Chris Hemsworthom patrí medzi komerčne najúspešnejšie tituly služby, kedy sa rovnako na vývoji podieľala produkčná spoločnosť vedená vyyššie zmienenými bratmi.

Nenechaj si ujsť
Film o Nikola Teslovi ukazuje MacBook v 19. storočí. Podľa traileru pôjde o nevšedný, no jedinečný zážitok

Zatiaľ čo Evans zdieľa s Russovcami podstatne farebnú minulosť ako jeden z hlavných superhrdinov Marveloviek, v prípade Goslinga ide o vôbec prvý prípad takejto spolupráce. Odhaduje sa, že natáčanie najdrahšieho filmu Netflixu začne už začiatkom budúceho roka v januári.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom