Bird Box, jeden z najúspešnejších pôvodných filmov od Netflixu, by sa mal dočkať aj pokračovania. V rozhovore pre Inverse to potvrdil autor knižnej predlohy Josh Malerman. Americký spisovateľ v súčasnosti promuje vydanie druhej knihy s názvom Malorie, ktorou by mal sa mal druhý diel inšpirovať.

Netflix sa okrem seriálov čoraz viac angažuje aj vo filmovej sfére, kde však stále bojuje s vrtkavou kvalitou. S postapokalyptickým trilerom Bird Box, v hlavnej úlohe so Sandrou Bullock, však v roku 2018 trafil do čierneho, a to aj napriek tomu, že kritici film po premiére zmietli zo stola.

Nepáčili sa im nevýrazné postavy, stupídne dialógy aj plytký scenár, diváci ale mali na vec vlastný názor a Bird Box pozerali po miliónoch. Týždeň po premiére si podľa Netflixu film len v Spojených štátoch pozrelo 26 miliónov domácností, celosvetovo to bolo viac ako 45 miliónov účtov.

Bird Box sa stal v Spojených štátoch druhým najsledovanejším filmom streamovacej služby, pokorila ho len komédia Murder Mystery s Adamom Sandlerom a Jennifer Aniston. Snímka zachytávala Sandru Bullock a jej snahu ochrániť dvojicu detí v postapokalyptickom svete ovládanom nadprirodzenými silami, ktoré ľudí po pohľade na ne robili nepríčetnými.

Film sa inšpiroval rovnomennou knižnou predlohou spisovateľa Josha Malermana, ktorý v súčasnosti dokončil pokračovanie s názvom Malory. V jednom z rozhovorov spisovateľovi uniklo, že nie je jediný, kto aktuálne pracuje na ďalšej časti, a produkcia Bird Box 2 by mala byť na Netflixe v plnom prúde.

Nemôžem povedať veľa, ale môžem potvrdiť, že na pokračovaní sa pracuje.

Potvrdenie Malermana je žiaľ jedinou informáciou, ktorá v súvislosti s Bird Box 2 unikla do sveta. Podľa hodnotení čitateľov na portáli Goodreads by mala byť druhá kniha najmenej tak kvalitná ako pôvodný diel, uvidíme však, do akej miery sa námetu bude držať aj Netflix. Rovnako čakáme na potvrdenie, či si ústrednú rolu zopakuje Sandra Bullock.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP