Beyond Good & Evil patrí medzi najviac prehliadané herné klenoty spočiatku tisícročia. Na priame pokračovanie sa čaká už viac ako dekádu a vyzerá to tak, že Ubisoft v tomto smere predbehne aj Netflix, ktorý chystá vlastný film zasadený do futuristického univerza, píše Polygon.

Malo by tak ísť už o druhú spoluprácu Ubisoftu a streamovacej služby. Fanúšikovia sa totiž len nedávno dozvedeli o pripravovanej animovanej adaptácii Splinter Cell, ktorého seriálovú podobu zastreší práve Netflixu.

Zaujímavejšou správou je ale filmová adaptácia Beyond Good & Evil, na ktorú bude podľa portálu Hollywood Reporter z producentských stoličiek dozerať dvojica Jason Altman a Margaret Boykin. Tí sú súčasťou Film & Television divízie v Ubisofte, zameranej práve na audiovizuálny obsah.

Zdravý skepticizmus umierňuje aj voľba režiséra, ktorá padla na Roba Lettermana, známeho najmä jeho poslednou oddychovkou Detektívom Pikachu.

Podľa dostupných informácií rovnaké technické spracovanie ako Detektív Pikachu prevezme na seba aj celovečerák zasadený do univerza Beyond Good & Evil.

Steam

Pôvodná hra z roku 2003 sa hráčom vryla do pamäte najmä ako nevšedná plošinovka sústreďujúca sa na novinárku Jade, snažiacu sa o odhalenie obrovskej mimozemskej konšpirácie.

Špecifikom hry je utopistické univerzum plné divných charakterov, kedy napríklad najbližším partnerom hlavnej hrdinky je hovoriace prasa Pey’j.

Nenechaj si ujsť
Money Heist prekvapivo končí. Nadchádzajúca séria bude poslednou

Bližšie informácie ako spätosť s predlohou alebo spôsob, ako sa bude narábať s univerzom, známe nie sú. Vzhľadom na predlohu však voľbu technického spracovania kombinujúceho reálnych hercov a CGI rozhodne berieme všetkými desiatimi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP