Seriálového Zaklínača už od ohlásenia začiatkom minulého mnohí prirovnávali k fantasy seriálu od Game of Thrones. Sci-Fi autor, Anthony Ha, však v podcaste Geek´s Guide to the Galaxy upozorňuje fanúšikov, aby od ďalších sérií neočakávali podobný prístup k predlohe, ako v prípade seriálu podľa kníh George R. R. Martina.

Prvým prípadom, kedy sa diváci popálili na porovnávaní dvoch seriálov bolo takmer okamžite po uvedení prvej série. Vtedy fanúšikovia fantasy vyčítali seriálu jeho roztrieštenosť epizód, zatiaľ čo Game of Thrones ponúkalo príbehovejšie a veľkolepejšie podávanie príbehu. Podľa slov sci-fi autora a novinára v podcaste, druhá séria sa tomu priblíži, no ani v tom prípade fanúšikovia nemajú očakávať jednoliaty zážitok.

V podcaste je prítomný aj Gillian Conahan, veľký fanúšik univerza už od pôvodných kníh a expert na cosplay spolu s Anthonym a Andreou Kail, ktorá sa ako jedna z autoriek podieľala na scenári seriálu. Práve ona preferuje epizodíckejší prístup preslávený v 90. rokoch seriálmi ako Hercules alebo Xena. Na druhej strane, Gillian bol z pôvodného podania príbehu znechutený a podľa jeho slov, myšlienka ustálenejšieho priebehu druhej série mu sedí viac.

Aj keď trojica hodnotila seriál ako celok, po celú minutáž podacstu sa nedokázali vyhnúť porovnávaniu s Game of Thrones. Antony sa v konečnom dôsledku vyjadril, že druhá séria, aj keď bude väčšia a zameraná viac na prepojenie príbehov Geralta, Cirilly a Yenefer, tak nemáme očakávať telenovelu rozmerov Game of Thrones.

Nenechaj si ujsť
Najnovšia komiksovka od DC je najhoršie zarábajúcim filmom štúdia

Podľa neho, najväčšou prednosťou v prípade Zaklínača je a bude nekončiaci príbeh, zatiaľ čo v prípade ságy od HBO mal divák často pocit konštantnej záťaže z približujúceho sa konca. Čím skôr si toto fanúšikovia v prípade Zaklínača uvedomia, tým menej budú zo seriálu v budúcnosti sklamaní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom