Začína to byť pravidlo, že každý komixový film musí znamenať pre dané filmové štúdio okamžitý finančný úspech. S návratnosťou investície však DC s filmom Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn spokojní nie sú, píše portál Deadline.

Zisk Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn z predaja lístkov je pre DC Extended Universe skôr žalostný. Filmové štúdio podľa najnovších informácii vykazuje zisk z predaja lístkov v kinách na najnovšiu snímku s Harley Quinn 33,3 miliónov dolárov. Finančné očakávania však film nedosiahol, keďže v DC očakávali ziskovosť na úrovni až 55 miliónov dolárov.

Podľa portálu Deadline, celosvetový zisk z predaja lístkov novej DC komixovky je 48 miliónov dolárov. Keďže rozpočet na tento film nebol ani zďaleka tak veľký ako u ostatných komixových filmoch, autori očakávali, že celosvetový zisk bude ,,iba“ na úrovni 81 miliónov dolárov. V tejto oblasti DC Extended Universe ostalo sklamané rovnako.

DC novinka sa zameriava na osudy Harley Quinn po tom, ako sa v nedobrom duchu rozíde s jej verným spoločníkom Jokerom. Nie príliš nadšená z rozchodu sa snaží ustáť svoje postavenie v Gothame vyhodením do vzduchu Jokerovho Ace Chemicals. Tento anarchický čin však spustí radu problémov, ktorým musí Harley čeliť.

Tu sa vynára otázka, ako sa bude ďalej s osudom talentovanej herečky Margot Robbie, stvárňujúcej filmovú Harley Quinn, narábať. Vtáky noci a fantastický prerod jednej Harley Quinn sa totiž v ziskovosti svojich premiérových víkendov radí až za tituly ako Shazam!, ktorý prvý víkend zarobil 53,5 miliónov dolárov alebo Aquaman so zárobkom 67,8 miliónov dolárov. Zoznam zárobkovosti DC filmov vedie Muž z ocele, s prvovíkendovým ziskom 166,6 miliónov dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP