Videoherná legenda a grafický benchmark azda všetkých počítačov od roku 2007 sa už o niekoľko dní dočká prerábky pre aktuálnu generáciu konzol a počítače. PC Gamer upozornil na možnosť najvyššieho grafického nastavenia, ktoré Crytek pomenoval familiárne: „Can it Run Crysis?“

Fráza sprevádzala počítačové fóra s hardvérom od vzniku hry v roku 2007. Fanúšikovia týmto neustále upozorňovali na neúprosnú hardvérovú náročnosť titulu aj niekoľko rokov po vydaní, kedy sa frázu „Can it Run Crysis?“ pýtali snáď pri každom novom vlajkovom modeli grafických kariet alebo procesorov.

Fráza tak v očakávanom remasteri bude figurovať ako možnosť najvyšších grafických nastavení hry. Autori túto voľbu na Twitteri popísali ako navrhnutú tak, aby vyžadovala každý kúsok výkonu hardvéru.

Príspevku sa okamžite chopili používatelia Redditu. Tí postavili zverejnený záber vedľa pôvodnej verzie na rovnako vysokých nastaveniach a 4K rozlíšení. Používateľ Filipi_7 upozorňuje, že nová verzia je technicky omnoho prepracovanejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Filipi_7 vyzdvihuje najmä vykresľovanú vzdialenosť a detaily s ňou spojené, lepší Anti-aliasing, jemnejšie tiene a detailnejšie oblaky či hmlu. Ak sa vývojárom podarí optimalizácia, už len to bude obrovským vylepšením v porovnaní s originálom.

Keďže fanúšikovia pôvodný trailer zahrabali pod čiernu zem, Crytek musel na hre popracovať, a tak jej vydanie presunul až na 19. september. Hra na PC vyjde v prostredí služby Epic Games Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom