banner-nexus-6pNedávno sme vás informovali o vypínaní batérie v iPhone 6S. Teraz má obdobný problém aj Nexus 6P, no príčina vypínania zatiaľ nie je známa. 

Moderné smartfóny nie sú ani zďaleka tak bezchybné ako sa na prvý pohľad môže zdať. V posledom čase sa začínajú vynárať problémy, ktorými trpia mnohé vlajkové modely výrobcov nielen spoza veľkej mláky. Podľa najnovších správ dochádza k samovoľnému vypínaniu Nexusu 6P, ktorého výrobu mal na starosti Huawei. Prvýkrát sa problém objavil po aktualizácií na Android 7.0 Nougat, preto si obe spoločnosti mysleli, že na vine je práve nedokonalý softvér.

Nexus 6P 32 GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

nexus-battery-issuezdroj fotografie: PhoneArena

Po ďalšom zisťovaní príčiny bolo ozrejmené, že chyba bude ukrytá niekde inde. Problém pretrváva aj pri downgrade na starší Android 6.0 Marshmallow.  Zatiaľ nie je známe, prečo sa Nexus 6P sám vypína, no Google aj Huawei už problém vyšetrujú. Chyba sa až nápadne podobná na tú, ktorou aktuálne trpia iPhony 6S, no narozdiel od nich sa Nexusy vypínajú zvyčajne pri 20 % kapacity. Majitelia poškodených smartfónov tak budú musieť počkať na oficiálny záver vyšetrovania, aby boli následne odškodení.

TIP: „Problémy s batériou v iPhone 6S sú spôsobené nadbytočným množstvom vzduchu pri výrobnom procese“, tvrdí Apple

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom