Od oficiálneho sprístupnenia operačného systému iOS 11 pre smartfóny a tablety Apple neubehlo ani pol roka. Mnohí sa však už teraz nevedia dočkať vylepšení, ktoré neskôr v tomto roku prinesie nová verzia. Detailov o pripravovanom iOS 12 je zatiaľ pramálo, no dizajnéri si už teraz vedia predstaviť, ako by mohol vyzerať. 

Pravdaže, hovoriť o nových funkciách a vylepšeniach iOS 12 je ešte priskoro, keďže o ňom nie sú dostupné žiadne bližšie informácie. Ani to však nezastavilo fantáziu grafických dizajnérov. Tí teraz vo svojich návrhoch ukázali predstavy, ako by mohla nová verzia vyzerať.

iOS 12 v očiach dizajnérov

Pohľad na niektoré zmeny však vyburcuje mnohých zástancov kalifornského giganta, pretože sa až príliš nápadne podobajú na konkurenčný Android. Z neho si tvorcovia konceptu prevzali zopár prvkov, ktoré prispôsobili svojim predstavám.

Tým narážame na grafický widget aplikácie pre počasie, ktorá na domovskej obrazovke iPhonu skutočne pripomína ten z operačného systému Googlu. Niektoré zmeny ale môžeme pokladať za prebytočné, teda aspoň z pohľadu užitočnosti, nakoľko po grafickej stránke vyzerajú skutočne zaujímavo. To platí najmä pre počasie zobrazené na uzamknutej obrazovke, ku ktorému sa používateľ inak dostane v priebehu chvíle po potiahnutí prstom.

Nenechaj si ujsť
Po aktualizácii na iOS 11.2.2 rapídne klesol výkon iPhonu 6. Rovno o desiatky percent

Vítaným prvkom by však mohlo byť zjednotenie notifikácií do jediného okna a v novom iOS 12 by už nebolo potrebné viac listovať medzi desiatkami otravných upozornení. Originálnym nápadom grafikov je tiež zmena celého prostredia do čierno-bieleho režimu.

Ten by v prípade OLED obrazoviek pomohol najmä batérii, ktorá by nespotrebovala toľko energie. Je však len malá pravdepodobnosť, že sa niektorý z týchto nápadov uplatní aj v realite. Vývojári a dizajnéri pracujúci na iOS by sa v Apple mohli týmito konceptmi aspoň trošku inšpirovať a potešiť tak svojich fanúšikov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom