Je známe, že bezpečnostné aktualizácie, ktoré opravujú závažné bezpečnostné diery Meltdown a Spectre, znižujú výkon zariadení. Zmena výkonu bola zaznamená aj na iPhone 6, pričom v niektorých prípadoch je to až o 50 % pokles.

Na stránke melv1n sa pozreli na to, ako bezpečnostná aktualizácia ovplyvní výkon zariadenia. Jedná sa konkrétne o verziu iOS 11.2.2, ktorá bola porovnávaná s verziou iOS 11.1.2. Na pozadí neboli spustené žiadne aplikácie, takže procesor mohol využívať plný výkon procesora.

Až o polovicu nižší výkon

Čísla hovoria jasne. Vo všetkých prípadoch došlo k zníženiu výkonu, a to markantným spôsobom. Pri výkone na jedno jadro o 41 % a vo viacjadrovom teste presne o 39 %. V jednom prípade je dokonca výkon nižší až o 50 %. Hoci to nie je najlepšia správa, ide o nevyhnutné zlo, ktoré spoločnosť musela podstúpiť. Výkon nemôže byť uprednostňovaný pred bezpečnosťou.

Nenechaj si ujsť
Vďaka chybe Apple si mohli používatelia oficiálne stiahnuť staršie verzie iOS

Výsledky však môžu byť ovplyvnené aj tým, že Apple potvrdil zámerné spomaľovanie. Žiaľ, nevieme posúdiť, či sa tento rapídny pokles výkonu rovnako výrazne prejaví aj pri každodennom používaní. Ak vlastníš iPhone 6 s najnovšou aktualizáciou iOS, neváhaj a napíš nám do komentárov, či pocituješ horšie správanie pri používaní. Sme naozaj zvedaví, koľkým spôsobil Apple vrásky na čele a nepriamo ich tak donútil, aby si kúpili novšie zariadenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom