banner-mi5
Je tomu už niečo okolo roku, kedy Xiaomi vstúpilo na trh s akčnými kamerami. Stalo sa tak predstavením kamery Xiaomi Yi Action Camera, ktorá je vhodná na natáčanie športových aktivít rôznych druhov. Jej hlavným cieľom je však konkurovať výrazne drahším GoPro kamerám.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Napriek tomu má však kamera stále čo doháňať. Kvalita sa síce približuje ku GoPro, no stále to nie je ono. Zmeniť by sa to mohlo ešte tento týždeň, keďže podľa najnovších informácií by malo Xiaomi predstaviť druhú generácie populárnej kamery. O špecifikáciách žiaľ nepadla ani zmienka.

SAM_0641

Poďme si tak aspoň zaspomínať na prvú generáciu. Kamera bola vybavená snímačom Sony Exmor R, ktorý dokázal zaznamenávať video vo FullHD kvalite pri 60 snímkach za sekundu. Pri druhej generácií očakávame možnosť nahrávania obsahu v špičkovom 4K rozlíšení. Hmotnosť kamery činila len 72 gramov a poskytovala vodeodolnosť až do hĺbky 40 metrov (samozrejme po kúpe originálneho púzdra). Pri začiatku predaja stála Xiaomi kamera o polovicu menej, ako v tej dobe najlacnejší model GoPro Hero a zaujala ohromnú masu ľudí po celom svete. Našu detailnú recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze.

Máte skúsenosti so súčasnou akčnou kamerou od Xiaomi? Čo očakávate od novej generácie? Bude schopná konkurovať najnovším GoPro kamerám?

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP