Nástupca akčnej kamery Xiaomi Yi Action Cam má prísť už tento týždeň

Teraz čítate
Nástupca akčnej kamery Xiaomi Yi Action Cam má prísť už tento týždeň

banner-mi5
Je tomu už niečo okolo roku, kedy Xiaomi vstúpilo na trh s akčnými kamerami. Stalo sa tak predstavením kamery Xiaomi Yi Action Camera, ktorá je vhodná na natáčanie športových aktivít rôznych druhov. Jej hlavným cieľom je však konkurovať výrazne drahším GoPro kamerám.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Napriek tomu má však kamera stále čo doháňať. Kvalita sa síce približuje ku GoPro, no stále to nie je ono. Zmeniť by sa to mohlo ešte tento týždeň, keďže podľa najnovších informácií by malo Xiaomi predstaviť druhú generácie populárnej kamery. O špecifikáciách žiaľ nepadla ani zmienka.

SAM_0641

Poďme si tak aspoň zaspomínať na prvú generáciu. Kamera bola vybavená snímačom Sony Exmor R, ktorý dokázal zaznamenávať video vo FullHD kvalite pri 60 snímkach za sekundu. Pri druhej generácií očakávame možnosť nahrávania obsahu v špičkovom 4K rozlíšení. Hmotnosť kamery činila len 72 gramov a poskytovala vodeodolnosť až do hĺbky 40 metrov (samozrejme po kúpe originálneho púzdra). Pri začiatku predaja stála Xiaomi kamera o polovicu menej, ako v tej dobe najlacnejší model GoPro Hero a zaujala ohromnú masu ľudí po celom svete. Našu detailnú recenziu si môžete prečítať na tomto odkaze.

Máte skúsenosti so súčasnou akčnou kamerou od Xiaomi? Čo očakávate od novej generácie? Bude schopná konkurovať najnovším GoPro kamerám?

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Gabriel Gabčo Husarčík

  To zhotovenie by mohlo byť o čosi pevnejšie :) Síce kamera drží, no tie zadné vrátka na baterku tam držia len tak tak a aj pri menšom otrase odpadnú a vypadne baterka, …

  • Jiří Mrázek

   Tak ono se při natáčení počítá že bude v nějakém pouzdře :)

   • Gabriel Gabčo Husarčík

    vodotesné by to asi vyriešilo, ale bez neho to je labilné :) Možno by bolo fajn, kebyže bola priamo vodeodolná :)

  • Ján Abrahám

   Labilné? áno? no ako sa snažím, tak sa snažím, ale praveže sa musím veľmí snažiť dvierka vôbec otvoriť :D

 • Zatiaľ nie…

 • Eddy Balko

  Nieco nove ohladne druhej generacie (resp. tretej, kedze novsia druha verzia bola pre auta) Xiaomi Yi? Popripade kedze vysla nova verzia tej bezpecnostnej kamery, na YI nema zmysel cakat?