O začlenení elektronických športov do olympijských hier sa hovorí už nejaký čas. Kompetentní členovia komisie však nie sú týmto novým návrhom nadšení, čo teraz potvrdzuje aj kontroverzné vyjadrenie prezidenta Medzinárodného olympijského výboru. Thomas Bach nesúhlasí s tým, aby boli počítačové hry evokujúce násilie súčasťou olympiády, keďže porušujú hodnoty týchto hier.

Elektronické športy si veľmi rýchlo získali zástupy svojich fanúšikov a počet profesionálnych tímov, ktoré sa zúčastňujú ligových súťaží, stále rastie. Práve vďaka úspechu e-športu prednedávnom padol návrh, aby sa stal súčasťou olympijských hier. Mnohí hráči by si priali, aby mohli sledovať zápasy v Dote 2, League of Legends, alebo inej populárnej hre aj na olympiáde. To sa však nemusí stať realitou.

Rozhodnutie, ktoré sa fanúšikom e-športu nebude páčiť

Svoj názor na násilné hry vyjadril prezident Medzinárodného olympijského výboru, Thomas Bach. Podľa neho sa nemôžu tieto hry stať súčasťou olympiády, pretože podporujú násilie a diskrimináciu. Tento bývalý šampión olympijského šermu však podporuje box, ktorého základom je súboj medzi ľuďmi vo vyhradenom priestore. Bojové športy sú podľa jeho názoru iné, no násilie v počítačových hrách by sa na olympijských hrách ocitnúť nemalo.

Nenechaj si ujsť
E-sport ako súčasť svetovej olympiády. Možno realita už o pár rokov v Paríži

Jeho kontroverzné vyjadrenie sklamalo mnohých fanúšikov e-športu, v ktorom ale hry nenabádajú hráčov pri hraní Doty 2, alebo iného známeho titulu, aby udierali ostatných ľudí do tváre. Rozhodnutie Thomasa Bacha však nebude mať žiaden vplyv na rozvoj elektronického športu, ktorý neustále rastie. Profesionálne ligové zápasy ponúkajú víťazom miliónové odmeny a seriózny spôsob ako sa presadiť, avšak ani to zrejme nestačí, aby sa počítačové hry dostali na olympiádu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom