Ani v apríli si slovenskí predplatitelia Netflixu a HBO Go nenechali ujsť viaceré zo zaujímavých noviniek. Kým na Netflixe v našom regióne bodoval predovšetkým znepokojivý dokument Seaspiracy, HBO Go v uplynulom mesiaci ťažilo predovšetkým zo svojich komiksoviek na čele s Justice League Zacka Snydera.

Najsledovanejšie filmy na Slovensku (apríl 2021)

Práve Snyderova Justice League podľa štatistického portálu Flixpatrol, zaznamenávajúcim popularitu obsahu streamovacích služieb, v apríli ovládla sledovanosť HBO Go.

Na čom si Netflix a HBO Go vychutnáš v skvelej kvalite?

Pozri si ich na 58-palcovom televízore s technológiou Ambilight, 4K rozlíšením, operačným systémom Android a podporou HDR10+.

PREČÍTAJ SI CELÝ –>ČLÁNOK<–

Štvorhodinový komiksový epos bol po rokoch čakania a masívnej kampani na sociálnych sieťach prijatý mimoriadne pozitívne (naša recenzia tu), aj napriek tomu sa však pokračovania pravdepodobne nikdy nedočkáme. Zaujíma ťa, ako Justice League mala pôvodne pokračovať? Všetko dôležité sa dozvieš v samostatnom článku.

Warner Bros.

DCEU na HBO však bodovalo aj v podobe nie práve najvydarenejšieho pokračovania Wonder Woman 1984 alebo naopak excelentného druhého dielu trilógie Dark Knight, ktorá aj napriek staršiemu dátumu nakrútenia v sledovanosti obsadila štvrté miesto. Americká káblovka sa naďalej ukazuje aj ako populárna rodinná platforma, o čom svedčí aj druhé miesto v sledovanosti filmu Tlapková patrola.

Netflix v uplynulých týždňoch opäť dokázal, že v dokumentárnej tvorbe patrí na absolútnu špičku. Nový dokument Seaspiracy, sledujúci vplyv výlovu rýb na životné prostredie, po premiére vyvolal veľkú spoločenskú diskusiu, zároveň však čelil aj kritike za účelnosť a povrchnosť pri predstavení vážneho environmentálneho problému.

FonTech

Aprílovou filmovou „dvojkou“ sa v rámci služby na Slovensku stala superhrdinská buddy komédia Thunder Force, sledujúca dvojicu priemerných žien, ktoré razom nadobudnú špeciálny schopnosti.

Vlažné hodnotenia sa na popularite filmu nijak nepodpísali a novinka divácky bodovala prakticky po celom svete. Otvorene sa už začína hovoriť aj o pokračovaní, čo by vzhľadom na koniec filmu dávalo zmysel.

Najsledovanejšie seriály na Slovensku (apríl 2021)

Apríl sa na HBO niesol aj v znamení Game of Thrones, seriálový fenomén totiž oslávil 10 rokov od svojej premiéry. Streamovacia platforma preto divákov opakovane vyzývala na zopakovanie si filmového maratónu, aj keď viacero divákov si pri výročí stihlo do seriálu vo forme uštipačného komentára ryplo kvôli jeho kontroverznému ukončeniu. Seriál je na HBO Go mimochodom dostupný aj so slovenským dabingom.

FonTech

Seriálové prvenstvo v rámci služby už klasicky patrilo Teórii veľkého tresku, aj keď posledné dni rebríčkom sledovanosti dominuje sitkom Priatelia, ktorý HBO do ponuky zaradilo v polovici apríla. Uvidíme, ktorý z populárnych seriálov si prvenstvo zabezpečí v máji, naďalej však platí, že kráľom sitkomov u nás aj vďaka lokalizácii zostáva práve HBO Go.

Netflix naopak v uplynulom mesiaci predstavil viaceré divácky atraktívne novinky. O mrazivom príbehu zlodeja, podvodníka a sériového vraha Charlesa Sobhraja, sme informovali hneď po jeho premiére a skutočne sa potvrdilo, že pre streamovaciu službu pôjde o veľký hit. Na Slovensku mu v apríli patrila prvá priečka, sledovanosti The Serpent dominoval aj vo svete.

Netflix (Úprava redakcie)

Slovenských divákov ďalej bavili príbehy z nemocnice New Amsterdam ako aj pátranie po vrahovi v mexickom seriálovom trileri Who Killed Sara?. Za zmienku rovnako stojí nová fantasy séria Shadow and the Bone, inšpirovaná populárnou knižnou predlohou, ktorá sa stihla do TOP 10 prebojovať aj napriek tomu, že bola predstavená až na konci apríla.

Pre Netflix v tomto prípade pôjde o veľký hit, o novinke sa hovorí ako o najlepšej fantasy od čias Zaklínača a s istotou sa dočkáme aj ďalšej série. Tá zatiaľ oficiálne potvrdená nebola, seriál je však vonku iba pár dní a už teraz môžeme povedať, že v aktuálnom mesiaci sa v sledovanosti zaradí na popredné priečky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom