Na Netflix každý mesiac pribudnú desiatky nových filmov a seriálov, mnohé z nich sa navyše nedočkajú žiadnej hlasnej propagácie. Na rovinu treba priznať, že v prípade streamovacieho giganta kvantita rozhodne prevažuje nad kvalitou, občas sa však v novinkách vyskytne kúsok, ktorý stojí za pozornosť aj bez veľkej reklamy.

Jedným z nich je aj seriálová dramatická novinka The Serpent, ktorá sa na Netflixe objavila len pred pár dňami. Seriál zasadený do 70-tych rokov minulého storočia sleduje príbeh a vyčíňanie zlodeja, podvodníka a sériového vraha Charlesa Sobhraja, známeho tiež pod prezývkami Bikini Killer alebo Serpent.

Francúzsky masový vrah si za obete vyberal predovšetkým turistov, ktorých v Bangkoku a Thajsku nadrogoval a potom ich okradol. Neskôr sa však Sobhraj uchýlil aj k vraždeniu, pričom sa takto postaral najmenej o 12 chladnokrvných zabití.

Vďaka svojej charizme, úlisnosti aj schopnosti adaptovať sa nečakaným situáciám Sobhraj dlhé roky unikal polícii. Práve tieto vlastnosti sú predstavené aj v seriálovej novinke, ktorá však nie je rozprávaná dokumentárnou, ale výpravnou a zároveň napínavou formou.

Skvelé ohlasy

Práve strhujúce rozprávanie príbehu spojené s neopozeraným zasadením sa zdajú byť najsilnejšími zbraňami novej minisérie, ktorá od divákov zbiera skvelé ohlasy. Na IMDB sa Serpent teší nadštandardnému hodnoteniu 7,7/10, ešte lepšie si vedie na československej filmovej databáze, kde pri novinke svieti 86%.

Netflix seriál nakrútil v spolupráci s BBC, kde mal Serpent premiéru už na začiatku tohto roka. V rámci stramovacej služby je však dostupný iba od začiatku apríla a súdiac podľa priaznivých ohlasov by si ho rozhodne nemal ignorovať.

Prvá (pravdepodobne aj jediná) séria pozostáva z ôsmych epizód, seriál je na Netflixe dostupný s originálnym znením a českými titulkami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom