Na YouTube sa objavilo video, na ktorom je jasne vidno hlavnú hviezdu pôvodnej Matrix trilógie. Okrem tohto videa sa na internet dostali aj fotky, ukazujúce natáčací pľac, ktoré fámy o možnom začatí nakrúcania Matrixu 4 len potvrdzujú.

Matrix 4 ako jeden z mála vysnených pokračovaní komunity vážne uzrie svetlo sveta a dokonca je známy už aj dátum vydania. Pokračovanie ikonickej série, ktorá na prelome tisícročia spôsobila menšiu revolúciu filmového priemyslu, príde už 21. mája 2021, čiže rovnaký deň ako John Wick 4.

V pokračovaní po 18 rokoch sa vráti ako Keanu Reeves do role vyvoleného, tak aj jeho parťáčka Trinity z pôvodných filmov, charizmatická Carrie-Anne Mossová. Tieto dva nosné piliere trilógie prenesú svoju veľkoleposť aj na plátna kín v roku 2021, čo utvrdzujú aj uniknuté snímky na Instagrame. Práve oni sú stredobodom záujmu týchto záberov z natáčania.

Okrem Keanu a Carrie-Anne by sa vo štvrtom Matrixe mali vo vedľajších rolách objaviť herci ako Neil Patrick Harris, Jessica Henwick či Yahya Abdul-Mateen a nedávno potvrdená Priyanka Chopra. Aj keď sme ku pokračovaniu takmer po dvoch dekádach skeptickí, naše obavy drží na uzde fakt, že na scenáristickej stoličke opäť sedí Lana Wachovská.

Na nový film z univerza, ktoré stálo pri formovaní moderného ponímania sci-fi žánru sme viac než zvedaví. Naše očakávania sa však snažíme držať na uzde, predsa len sa vo Warneri pracuje s poriadne odloženým materiálom. Na druhej strane, po nedávnej trilógii John Wick sme si takmer istí, že Keanu dá do tejto životnej role zo seba maximum.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP