Filmové spracovanie legendárnej Duny sa opäť pripomína sériou nových obrázkov. Tie na svojich stránkach prezentuje web empireonline. Tentokrát si Dune pod svoje režisérske krídla zobral Dennis Villeneuve, ktorý stojí aj za novodobým spracovaním Blade Runnera 2049. Premiéra je naplánovaná na 18. decembra 2020

Dune je podľa mnohých režisérov nefilmovateľný príbeh, pričom O spracovanie sa pokúsil aj David Lynch, ktorý svoju verziu uviedol v roku 1984, no odvtedy uplynulo už 36 rokov. Najnovšie filmové spracovanie Dune 2020 bude rozdelené do dvoch častí a režisérskej stoličky sa opäť ujme Villeneuve.

V pripravovanej snímke si zahrajú Javier Bardem, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Jason Momoa, Josh Brolin či Timothée Chalamet V zozname hercov sa objavil dokonca aj samotný režisér Denis Villeneuve. Scenár má na starosti Eric Roth, ktorého nezameniteľný rukopis môžeme pozorovať napríklad vo filme Benjamin Button.

Podľa dostupných informácii to vyzerá tak, že v novom spracovaní Dune nebolo nič ponechané náhode. Hviezdna kvalita sa tak očakáva aj od zvukovej stránky, hudbu k filmu nemá totiž na starosti nik iný, než Hans Zimmer. Nové zábery a snáď aj trailer by sme mali dostať už 9. septembra.

Univerzum Dune vytvoril vo svojej novele Frank Herbert v roku 1965 a spojil dokopy 2 úplne odlišné svety, čim vzniklo tak historické sci-fi. Postupom času bola táto tematika spracovaná do televíznej mini série a už do spomínaného a kritikou nie veľmi dobre prijatého filmu v réžii Davida Lyncha. Naopak, herné spracovanie s názvom Dune 2000 vyvolalo medzi hráčmi vlnu nadšenia.

Nový film bude sledovať príbeh nebezpečnej púštnej planéty Arrakis, kde je najcennejšou substanciou droga Spice, schopná predlženia ľudského života. Planétu v rámci dedičstva získa rodina Atreides, ktorej hlava rodiny sa okamžite chytí príležitosti ťaženia tejto drogy. Nič však neostáva na náhode a rodina je konfrontovaná ako nehostinnosťou planéty, tak aj ich neprajníkmi z rodu Harkonnen. Sme teda zvedaví, ako táto ambiciózna snímka plánovaná na 18. decembra 2020 dopadne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom