Apple je jedným z popredných výrobcov smartfónov v globálnom merítku a nie je žiadnou novinkou, že telefóny od tohto amerického giganta veľmi radi napodobňujú a kopírujú rôzni známi ale aj neznámymi výrobcovia. A teraz nehovoríme o „ságe“ súvisiacej s patentmi a súdnymi spormi medzi Apple a Samsung. Pozrieme sa na odvážnejších výrobcov smartonov, ktorí sa nebáli okopírovať dizajn Apple iPhone 6 a jeho UI.

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nad hľadaním kópií iPhone 6 na webe by sme mohli stráviť hoci aj celý deň. Jednoducho povedané, existuje stoviek rôznych zariadení, ktoré kopírujú niektoré (niekedy aj všetky) aspekty populárneho amerického zariadenia. Vymenovať všetky takéto zariadenia by bolo priam nemožné, preto sme pre vás vytvorili zoznam tých najlepších a najidentickejších kópií „Ajfonu“ 6, ktoré sa dostali na trh a normálne sa predávajú.

GooPhone I6S
Cena: 113 € / 129 $

Kópií iPhone je čoraz viac, no najlepšie skúsenosti s nimi majitelia nemajú. Tým však nie je model I6S od menej známej spoločnosti GooPhone. Jedná sa o skutočne kvalitný klon zariadenia. Prináša kvalitné kovové telo, lákavý dizajn a mnoho detailov. Na prednej strane dominuje 4.7 palcový IPS displej, naopak na zadnej strane nájdeme šošovku 5 MPx snímača. Medzi základné hardvérové parametre ďalej patrí 512 MB operačnej pamäte, 4 GB vnútorného úložiska a nechýba  dvojjadrový MediaTek MT6572 procesor. Tento smartfón sa predáva aj vo verzii so štvorjadrovým a osemjadrovým procesorom, 1 GB RAM a 8 MPx zadným fotoaparátom.

Blackview Ultra A6
Cena: 99 € / 110 $

Ďalší z populárnych klonov pochádza z továrne spoločnosti Blackview. Jedná sa o model Ultra A6 a prináša takmer dokonalú kópiu vlajkovej lode Apple. Ak by sme si nevšimli, že na strane chýba tlačidlo umlčania notifikácií, nejeden by mal problém rozoznať tieto dve zariadenia. Zvláštne tiež pôsobí home tlačidlo a zmeny nájdeme aj nad telefónnym slúchadlom. Medzi základné hardvérové komponenty patrí štvorjadrový procesor MT6582 taktovaný na 1.3 GHz, 1 GB operačnej pamäte, 8 MPix hlavný snímač, 2 MPix slefie snímač, vymeniteľná 2200 mAh batéria, 8GB vnútorného úložiska pre Vaše dáta, no nechýba ani microSD slot. Po softvérovej stránke tu nájdeme „paradoxne“ operačný systém Android vo verzii 4.4.2 KitKat s nadstavbou. Cena zariadenia sa pohybuje na hranici 100 €.

Dakele Big Cola 3
Cena: Približne 153 €

Pokiaľ použijete kryt, gratulujeme Vám k novému iPhone 6. Dakele prináša zariadenie s názvom Cola 3, ktoré má známy dizajn za bohužiaľ neznámu cenu. Opäť tu nenájdeme známe „mute“ tlačidlo pre utíšenie zvukových oznámení, čítačku TouchID ani optickou stabilizáciou, no Cola 3 sa môže pýšiť skutočne úctivým výkonom. 5“ fullHD displej so zafírovým krytím je skutočne kvalitný a rozlíšenie plne dostačuje. Pod kapotou nájdeme 64-bitový osemjadrový MediaTek MT6752 s taktom 1.7 GHz, 3 GB operačnej pamäte RAM, 16 GB vnútorného úložiska a nechýba ani microSD slot do kapacity 128 GB.

Vphone I6
Cena: 132 € / 150 $

Ďalším veľmi vydareným klonom je Vphone I6, zariadenie, ktoré je poháňané štvorjadrovým MediaTek MT6582 procesorom s taktom 1,3 GHz, ďalej disponuje 1 GB pamäťou RAM, 720p displejom s veľkosťou 4.7″, 16 GB vnútornou pamäťou, 16 MPx zadným fotoaparátom a slabšou, 1600 mAh batériou. Vpohne I6 beží na Androide 4.2.2, ktorý je samozrejme doplnený o nadstavbu veľmi podobnú systému iOS. Spomenúť ešte môžete to, že tento smartfón dosiahol v AnTuTu skóre 17 122 bodov, čo je primerané na smartfón v tejto cene.

Sophone I6
Cena: 131 € / 149 $

Sophone I6 „poctivý“ klon iPhone 6, ktorý je od originálu odlíšiteľný len veľmi ťažko. Výrobca Vám dá dokonca na výber z troch rôznych variant tohto smartfónu. Sophone I6 prichádza s tromi rôznymi MediaTek čipsetmi – dvojjadrovým 1.3GHz MT6572, štvorjadrovým 1.4GHz MT6582 alebo osemjadrovým 1.7GHz MT6592 procesorom. V prípade dvojjadrovej verzie bude procesor sprevádzať 512 MB RAM, v prípade ostatných dvoch to bude 1 GB RAM. Všetky verzie potom prichádzajú so 4,7 “ displejom a až 16 GB vnútornou pamäťou. Sophone I6 beží na Androide 4.2 Jelly Bean a nechýba ani téma, ktorá dodá vzhľad iOSu 8.

Klon iPhone 6 s MTK6795 CPU 
Cena: 264 € / 299.88 $

Najlepším a zároveň aj najvýkonnejším klonom v tomto zozname je nepomenovaný klon iPhone. Vonkajší dizajn bol skopírovaný až do posledného detailu (vrátane použitých materiálov), rovnako ako aj užívateľské prostredie, ktorého základom je samozrejme Android. Čo sa týka špecifikácií, zariadenie prichádza so 4,7″ displejom s rozlíšením 1334 x 750 pixelov, osemjadrovým MediaTek MT6795 procesorom s taktom 2,5 GHz, 2 GB RAM, podporou LTE, 16 MPx zadným a 8 MPx predným fotoaparátom. Medzi špecifikáciami nájdeme aj 16, 64 alebo 128 GB vnútornú pamäť. Súčasťou je aj snímač odtlačkov prstov a smartfón je k dispozícii v šedej, bielej a zlatej farbe.

Kúpili by ste si niekedy takýto klon iPhone 6? Alebo dávate prednosť originálu? 

Apple iPhone 6 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


Graf ceny produktu Apple iPhone 6 16GB poskytuje server Heureka.sk

Dôveryhodnosť čínskych e-shopov uvedených v článku nezaručujeme.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP