Elektrické kolobežky môžeme vidieť v uliciach miest pomerne v slušnom počte. Záujem ľudí o alternatívne dopravné prostriedky rastie nielen u nás, ale aj vo svete. Vo väčších mestách dokážu vyriešiť problém s preplnenými cestami, no slúžiť môžu aj na zábavu vo voľnom čase.

Medzi asi najznámejšiu spoločnosť vyrábajúcu elektrické kolobežky patrí jednoznačne čínske Xiaomi, no známe sú aj SXT, Segway či KUGOO. Svoju vlastnú kolobežku má dokonca aj automobilka Seat, ktorú vyráva v spolupráci s firmou Segway.

Novinka sa môže stať obrovským hitom

Najnovšia kolobežka Xiaomi Electric Scooter Pro vydrží na jedno nabitie až 45 km, čo je o slušných 15 km viac ako u verzie M365. Takýto dojazd umožní väčší akumulátor s kapacitou 12,8 Ah. Maximálna rýchlosť ostáva na úrovni 25 km/h, ktorú zabezpečuje 300 W elektromotor. Na plnú kapacitu batérie môžeš kolobežku nabiť za 8 až 9 hodín.

Pri brzdení je získaná energia opäť ukladaná do batérie, ktorá sa vďaka rekuperácii môže opäť dobíjať. Displej informuje používateľa o aktuálnej rýchlosti, zostávajúcej kapacite batérie, zapnutých svetlách, či pripojení na smartfón. Cena Xiaomi Electric Scooter Pro začína od 489 €.

Kúpiť Xiaomi Electric Scooter Pro za 471 € priamo z Európy
Kupón BGEUPRO50

Legenda s výbornou cenou

Obľúbená kolobežka Xiaomi M365 je vyrobená z kvalitného hliníka. Dojazd má slušných 30 km vďaka 280 Wh batérii. Elektromotor s výkonom 500 W a krútiaci moment na úrovni 16 Nm poskytuje maximálnu rýchlosť 25 km/h.

Zobraziť celú galériu (2)
Jeden z najobľúbenejších modelov medzi Slovákmi, Xiaomi M365, vôbec prvá generácia Xiaomi kolobežky

O stave batérie ťa budú informovať 4 LED diódy, pričom nechýba ani možnosť prepojenia prostredníctvom tvojho smartfónu. Presný stav batérie a aktuálnu rýchlosť je potom možné sledovať priamo na smartfóne cez aplikáciu.

Kúpiť európsku verziu Xiaomi kolobežky za 297 €
Kupón  BGletni365cn

Jedna z najobľúbenejších kolobežiek medzi Slovákmi

Medzi veľmi obľúbené kolobežky patrí aj KUGOO S1, ktorá je priamym konkurentom elektrickej Xiaomi kolobežky. KUGOO S1 je jednoduchá, ľahká a rýchla kolobežka, ktorá ponúka 350 W motor s maximálnou rýchlosťou 30 km/h. Batéria s kapacitou 6 Ah zabezpečí dojazd na jedno nabitie až na 30 km. Nabíjanie trvá v tomto prípade len 4 hodiny, čo určite ocení mnoho potenciálnych majiteľov.

Kolobežka je chránená štandardom IP54, vďaka čomu jej nevadí ani daždivé a mokré počasie. Informácie o jazde je možné získať z veľkého LCD displeja, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť, počet najazdených kilometrov, čas jazdy, či napájanie a napätie batérie. KUGOO S1 je taktiež možné zohnať za cenu mierne pod 300 €, ak použiješ náš kupón S1KUGOO.

Kúpiť elektrickú kolobežku KUGOO S1 za 273 € priamo z EU skladu

Vlastnú kolobežku už má aj automobilka Seat

Ako už bolo vyššie spomenuté,svoju vlastnú elektrickú kolobežku má aj automobilka Seat, ktorá ju vyrobila v spolupráci so spoločnosťou Segway. Kolobežka KickScooter ponúka 250 W elektromotor a akumulátor s kapacitou 5,2 Ah. Maximálna rýchlosť kolobežky je 25 km/h, pričom na jedno dobitie prejde maximálne 25 kilometrov. Dobitie z nuly trvá približne 3,5 hodiny.

Zobraziť celú galériu (2)
Svoju kolobežku už má aj automobilka Seat, Seat

Kolobežka disponuje predným LED svetlom a taktiež je prítomná možnosť prepojenia so smartfónom. Pomocou aplikácie si môžeš meniť farbu podsvietenia alebo zistiť aktuálny stav nabitia batérie, dojazd, či aktuálnu rýchlosť. Cena kolobežky sa pohybuje na úrovni 599 €.

Niečo pre náročných

Kolobežku SXT Ultimate PRO môžeme označiť za formulu medzi kolobežkami, ktorá je vhodná pre pokročilých používateľov. Tento model je poháňaný dvoma motormi, pričom každý má výkon 800 W. Maximálny výkon motorov však dosahuje až neuveriteľných 2640 W. Kolobežka má tri režimy rýchlosti. Prvý obmedzí rýchlosť na maximálne 20 km/h, druhý na 40 km/h a tretí dovolí ísť maximálnou rýchlosťou až 65 km/h.

Batéria má kapacitu 18,2 Ah, čím zabezpečí dojazd 25 km. Po zapnutí ECO režimu a vypnutí jedného motoru sa dojazd zvýši až na 45-50 kilometrov. Kolobežka obsahuje aj dva na seba nezávislé konektory na dobíjanie, pričom na plné nabitie sa dostaneš za 8 až 9 hodín s jedným konektorom alebo za polovičný čas, ak zapojíš oba konektory.

Zobraziť celú galériu (2)
Jedna z najrýchlejších kolobežiek na trhu, SXT

Praktický displej ukazuje aktuálnu rýchlosť, stav kilometrov, čas jazdy, stav nabitia batérie, no taktiež je možné nabiť si svoj smartfón cez USB, ktoré je umiestnené pod displejom. Cena tejto športovej kolobežky je 1 598 €, čím sa rozhodne radí medzi najdrahšie na trhu.

Elektrických kolobežiek je na trhu naozaj veľké množstvo, z ktorého si dokáže vybrať ako začiatočník, tak aj pokročilý používateľ. Ponuka na trhu je pestrá, a preto ak zvažuješ kúpu elektrickej kolobežky, problém s výberom mať rozhodne nebudeš.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom