Spoločnosť DxOmark sa pozrela na schopnosti najlacnejšieho zo zástupcov poslednej generácie iPhonov. iPhone 11 si podľa výsledkov viedol v niektorých kategóriách veľmi dobre a dokonca sa doťahoval aj na podstatne drahší iPhone 11 Pro Max, píše GSMarena.

Prvým pozitívnym znakom je, že iPhone 11 s celkovým skóre 109 bodov predbehol všetky minuloročné modely od Apple, teda aj svojho predchodcu iPhone XR a výkonnejší model iPhone Xs a Xs Max. Oproti lepšie vybaveným modelom súčasnej generácie však iPhone 11 v niektorých oblastiach stráca. Ako informuje portál AppleInsider, v kategóriách ako napríklad expozícia, farby či zaostrovanie sa iPhone 11 vyrovná prémiovejším Pro modelom, no kvôli absencii teleobjektívu v výrazne stráca v kategóriách priblíženia či bokeh efektu, ktoré sú v tomto prípade obsluhované iba digitálne. Za kvalitu fotografie získal iPhone 11 v teste DxOmark 112 bodov, iPhone 11 Pro Max 124 bodov.

DxOmark/Screenshot

V kvalite natáčania videa však už iPhone 11 takmer vôbec nezaostáva za drahšími súrodencami. V tejto kategórii získal smartfón celkové hodnotenie 101 bodov a za prémiovejším modelom zaostáva iba o jediný bod.

V porovnaní so všetkými ostatnými testovanými smartfónmi tak v celkovom rebríčku DxOmark patrí iPhonu 11 slušná 17. priečka. Umiestnil sa tak napríklad za vlajkové modely ako Xiaomi Mi 9 či Huawei Mate 20 Pro. Pre porovnanie, iPhone 11 Pro Max sa aktuálne drží na 5. priečke spolu so Samsungom Galaxy Note 10+. Najpodstatnejší rozdiel v kvalite fotografií je teda spôsobený najmä absenciou teleobjektívu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom